Rákóczi – Sport – Hírek κέρδισε έναν αγώνα προπόνησης

Η ποδοσφαιρική ομάδα Kaposvári Rákóczi FC NB III κέρδισε τη δεύτερη νίκη της στον πέμπτο αγώνα preseason. Μετά από ένα ημίχρονο με 1-0, οι πρασινόλευκοι κέρδισαν με 3-0 το απόγευμα της Τετάρτης τη δεύτερη ομάδα Πακς. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Ekker, Kálman και Kovács.

Οι πρασινόλευκοι, που ετοιμάζονται να επιστρέψουν στο πρωτάθλημα την ερχόμενη Κυριακή, θα συνεχίσουν το σερί προπαρασκευαστικών αγώνων κόντρα στον Βάσας ΙΙ το Σάββατο.

Kaposvár Rakóczi FC–Paksi FC II. 3-0 (1-0)

Kaposvár, προπονητικό κέντρο Cseri út, 100 θεατές.

Kaposvar Rakoczi FC: Ipacs (Mikler D., κατά την ανάπαυλα) – Borbély Á., Gál M. (Heil, στο 56ο λεπτό), Kocsis B., Böndi – Ekker, Grabarics (Pintér M., στο διάλειμμα), Horváth B. ( Országh B. στην ανάπαυλα), Sz. Zólyomi – Kálmán (L. Kovács, στο 70ο λεπτό), D. Bíró (Terestyényi, στο 75ο λεπτό). Προπονητής: Rudolf Horváth.

Paksi FC II. : Simon B. (Kovács F., στο 62ο λεπτό) – Ádám D., Dibusz, Szekszárdi (Heisler, στην ανάπαυλα), Görög (Osztermajer, στην ανάπαυλα) – Lorentz (Libár, στην ανάπαυλα), Horváth K. (Máté Cs., στο 62ο λεπτό), Valter (P. Szécsi, στο διάλειμμα), M. Nagy (K. Tóth, στο 70ο λεπτό) – Zoltán R. (Keringer στο διάλειμμα), Palóka (A. Szabó στο διάλειμμα). Προπονητής: István Kindl.

Σκόρερ: Ekker (στο 16ο λεπτό), Sz. Kálmán (στο 57ο λεπτό – από το 11), L. Kovács (στο 86ο λεπτό).