Denis Alibec, ασταμάτητος στην Ελλάδα! Πέτυχε ασίστ από το 1ο λεπτό.Εξαιρετικές φιγούρες του Ρουμάνου στον Ατρόμητο

• WTA Λυών: Ιρίνα ΜπάραJasmile PaoliniΔευτέρα, 12:30, Digi Sport 2

• League 2: Στο ΚλουζConcordia ChiajnaΔευτέρα, 8:00 μ.μ., Digi Sport 1

Λίγες δεκάδες δευτερόλεπτα χρειάστηκαν για να ξεχωρίσει ο Ντένις Άλιμπεκ στον αγώνα Ατρόμητος – Αστέρας. Ο επιθετικός σέρβιρε από το πρώτο λεπτό τον Ισπανό Muniz, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο δικό του γήπεδο. Δίπλα στην Άλιμπεκ, στην πρώτη 11άδα της προτελευταίας ελληνικής Premier League, τη θέση του πήρε και ο Ντόριν Ροτάριο.

• Δύο γκολ και μια ασίστ τα νούμερα του Ντένις Άλιμπεκ στα τέσσερα πρώτα ματς στον Ατρόμητο.

Ντένις Άλιμπεκ, ασίστ στον αγώνα Ατρόμητος – Αστέρας

Η ομάδα των δύο Ρουμάνων είχε πιο εύκολη αποστολή μετά την αποβολή του Ξεσκ από τους φιλοξενούμενους, στο 38′ και ο Έρλινγκμαρκ έκανε το 2-0 με ένα τέταρτο πριν από το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Ο Κλωναρίδης του Ροτάριου χρειάστηκε να παρακολουθήσει το υπόλοιπο παιχνίδι από τα πλάγια αφού έστριβε τον αστράγαλό του 61 λεπτά μετά το παιχνίδι.

• Το μερίδιο αγοράς του Denis Alibec είναι 1,2 εκατ. ευρώ, σύμφωνα με το Transfermarkt.

Παρά τη νίκη, ο Ατρόμητος παρέμεινε στη 13η θέση από 14 ομάδες, με μόλις 14 βαθμούς σε 21 αγώνες, αλλά η ομάδα των δύο Ρουμάνων ελπίζει σε καλύτερη πορεία με το τέλος της κανονικής περιόδου και την έναρξη του εκτός έδρας αγώνα.

Λέξεις κλειδιά: Ντένις Άλιμπεκ , ατρόμητος , Ατρόμητος Αστέρας , Ο Ντένις Άλιμπεκ πασάρει την μπάλα από ιδιοτροπία , denis alibec παρευρεθούν