ΣΗΜ. II: FC Ajka–MFC Pécs

Στον 32ο γύρο του NB football II, ο Ajka, που βρίσκεται στο τελευταίο και τρίτο σκαλί του βάθρου, κέρδισε τον Pécs, ο οποίος έχασε πέναλτι, με 1-0 με πέναλτι εντός έδρας.

Ο Ajka κέρδισε, οπότε ο Ajka είναι αήττητος σε εννέα αγώνες (Φωτογραφία: Sándor Gémes)

ΣΗΜ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ II
ΠΥΡΓΟΣ 32

FC AJKA–MFC PECSI 1–0 (1–0)
χείλια,
αθλητικό κέντρο της πόλης, 800 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Mário Greek (Dániel Szalai, Dávid Bertalan)
ΧΕΙΛΙΑ: Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes (Rabatin, 69), Csemer – Tajthy T. (Bálint Vogyicska, 53), Csizmadia Z., Berzsenyi (Gyuris, 69), Zsolnai R., Sejben (Jagodics B. , 83). ) – Szarka A. (Gaál B., 83). Ο επικεφαλής προπονητής: Gyula Jeney
PMFC: Helesfay – Zs. Takács (M. Szabó, 71.), L. Rácz, L. Pejovics, Katona (Majnovics, 80.) – Krausz, Terbe, B. Kesztyűs – I. Harsányi (71. Tóth-Gábor), Gera Z., Kocsis B. (Major S., 80.). Ο επικεφαλής προπονητής: Άνταμ Βάιτνερ
Σκόρερ: Sarka A. (από 33 έως 11)
ΚΥΡΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ
Gyula Jeney: – Ο αντίπαλός μας επέλεξε καλή τακτική, οργάνωσε το παιχνίδι του, δυσκολεύοντας έτσι πολύ τη δουλειά μας. Η απόδοσή μας άφησε κάτι το επιθυμητό, ​​αλλά μετά από μια εβδομάδα όπως αυτή συμβαίνει, αλλά κερδίσαμε και αποδείξαμε ότι ήμασταν εξαιρετικά δυνατοί ψυχικά. Αυτή η νίκη σημαίνει πολλά, είμαι περήφανος για την ομάδα.
Adam Weitner: – Επιβιώσαμε από ένα δύσκολο ματς, δεν νομίζω ότι καμία άλλη ομάδα έπαιξε με την Ajka την άνοιξη με τέτοια υπεροχή όπως εμείς. Ζούμε σε μια περίοδο που αυτό που λειτούργησε το φθινόπωρο δεν ισχύει τώρα, και πήραμε ένα πέναλτι από το πουθενά, όταν χάσαμε το πέναλτι μας. Οι παίκτες είναι άψογοι από άποψη πειθαρχίας, ευκινησίας και επιθυμίας για νίκη, υπάρχει πρόβλημα να τελειώνουν οι επιθέσεις που δεν μπορούμε να σκοράρουμε.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Πραγματικά δεν έγινε τίποτα στον αγωνιστικό χώρο για περισσότερα από 25 λεπτά και στη συνέχεια εμφανίστηκε ο Gera Zalán με σουτ, ενώ στην άλλη πλευρά η κεφαλιά του Ákos Szarka πέρασε ελάχιστα άουτ. Μετά από ένα φάουλ, ο Zsolt Takács θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα για τον Pécs, αλλά η κατάσταση χάθηκε, ο οποίος πήρε την εκδίκησή του δύο λεπτά αργότερα. Άκος Σάρκα κέρδισε πέναλτι, το οποίο και πούλησε δίνοντας προβάδισμα στον Άικα. Στην αρχή του ημιχρόνου, ο Gyula Csemer θα μπορούσε να διευρύνει τη διαφορά, αλλά ο Doná Helesfay απέκρουσε έξοχα το σουτ του.

Λίγα λεπτά στη γωνία, η PMFC καταδικάστηκε με πέναλτι μετά την πτώση του Ζολτάν Κεντέρες που κατέβασε τον Γκέρα Ζαλάν. Καφέ γάντια εκτέλεσε το πέναλτι δίπλα του. Σύντομα οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να τιμωρηθούν ξανά, το σουτ του Dávid Görgényi έδιωξε ο Donát Helesfay στο οριζόντιο δοκάρι. Μετά από αυτό, οι κίτρινες κάρτες και οι αλλαγές έπαιξαν τον κύριο ρόλο. Ο Hajrá ήταν κυρίως γεμάτος με τάιμ άουτ και μετά από οκτώ επιπλέον λεπτά το παιχνίδι έληξε με δέκα κίτρινες κάρτες και μια ελαφρώς πιπεράτη ατμόσφαιρα.

Η Ajka επιβεβαίωσε τη θέση της στο βάθρο με τη νέα της επιτυχία και είναι πλέον αήττητη σε εννέα ματς, ενώ η Pécs μπορεί να μετανιώσει για το χαμένο πέναλτι, καθώς σημείωσε την τρίτη σερί ήττα της και έχει ήδη μείνει έξι αγώνες χωρίς νίκη. 1-0

ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΛΕΠΤΟ

90+8. λεπτό: Ο αγώνας τελείωσε, ο Άικα κερδίζει τον Πετς! Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας!

90+7. λεπτό: Οι δύο ομάδες πήδηξαν μαζί, στο τέλος της οποίας Voyichka Και Ράφτης πήρε κίτρινη κάρτα.

90ο λεπτό: Ο επιπλέον χρόνος είναι 7 λεπτά λόγω συντήρησης και καθυστερήσεων.

89ο λεπτό: Χόρβαθ έπαιρνε χρόνο, κι έτσι κιτρίνισε.

88ο λεπτό: Γκάαλ έλαβε κίτρινη κάρτα επειδή δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να εκτελέσουν το φάουλ.

87ο λεπτό: Σάμπο σούταρε πολύ άσχημα στα 20 γιάρδες.

83ο λεπτό: Γκάαλ κουλουριασμένος προς το γκολ από τη δεξιά γωνία της περιοχής, ο Helesfay το έπιασε εύκολα.

83ο λεπτό: Πίτα πονάει, γι’ αυτό Κέλτης αντικαταστάθηκε ενώ Προς Sej αντι αυτου Γιαγκόδικοι σταμάτησε.

80ο λεπτό: Ανταλλαγές στο Πετς, Στρατιώτης Και Μεταφορά στη θέση Μαϊνοβιτς Και Μείζων.

79ο λεπτό: Σεϊμπέν ξεκίνησε ο Szabo, ξεκινώντας από την άκρη, ένα άλλο φύλλο.

76ο λεπτό: Γέρα τράβηξε πίσω τον Γκιούρη, κίτρινη κάρτα.

71ο λεπτό: Δύο αλλαγές και από την άλλη πλευρά. Κατέβηκε Υφαντής Και Harsanyiσταμάτησε Ράφτης Και Γκάμπορ Τοθ.

69ο λεπτό: Διπλή αλλαγή εντός έδρας, διεξήχθη Κάνναβις Και Berzsenyτα αντικατέστησε Πτερύγιο Και Ο Γκιούρης.

69ο λεπτό: Ζολνάι σουτ πλάτος 22 μέτρων.

68ο λεπτό: Χαρσάνι σουτ από 12 γιάρδες, περίπου δύο γιάρδες κοντά στο δεξί δοκάρι.

65ο λεπτό: Αυτή τη φορά Για την κάνναβη Ο Márió Grög έδειξε κίτρινη για καθυστέρηση.

62ο λεπτό: Ταρ είπε κάτι στον λιμενικό ενώ κέρδιζε τον Σεϊμπέν, οπότε και αυτός έλαβε κίτρινη κάρτα.

62ο λεπτό: Υφαντής κιτρίνισε αφού κλώτσησε τον Σεϊμπέν.

56ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Μετά από αριστερό πέρασμα από τα 10 μέτρα Gorgenyi με σουτ ο Χελεσφάι διώχνει την μπάλα χρησιμοποιώντας το οριζόντιο δοκάρι!

53ο λεπτό: Ταίθι πληγωμένος, αντί Voyichka σταμάτησε.

50ο λεπτό: ΕΞΩ! Ο Gestyűs στάθηκε πίσω από την μπάλα και σούταρε στα μισά κοντά στο δεξί δοκάρι! Ας κρατήσουμε το lip service!

49ο λεπτό: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Ο PÉCS ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Γκέρα δέχθηκε μια καλή μπάλα στη δεξιά πλευρά, έσκασε στην περιοχή του πέναλτι, όπου ο Κεντέρες τον γκρέμισε, και ο διαιτητής φύσηξε στο πέναλτι μετά από σήμα του πλάγιου μαρκάρισμα!

49ο λεπτό: Άρχισε ο Τέρμπε Μεταφοράο οποίος θα μπορούσε να φύγει άφοβα, αλλά πήρε τη μπάλα αδέξια και αργά, ώστε στο τέλος να σουτάρει μόνο αδύναμα στην αγκαλιά του Horváth.

Καμία ομάδα δεν έκανε αλλαγή στην ανάπαυλα.

46ο λεπτό: Το παιχνίδι συνεχίζεται!

Το πρώτο ημίχρονο έφερε λίγο ενθουσιασμό, μετά από μισή ώρα το παιχνίδι έγινε ζωντανό. Η Άικα προηγείται με γκολ από το σημείο του πέναλτι, που θα μπορούσε να αυξήσει το πλεονέκτημά της στο πρώτο ημίχρονο.

45+1. λεπτό: Μετά το ακίνδυνο κόρνερ, ο διαιτητής έσκασε το πρώτο ημίχρονο!

45+1. λεπτό: Τσεμέρ πετάχτηκε θα το έβαζε στη μέση για τον Rácz, αλλά η μπάλα κόλλησε στον αμυντικό, αναπήδησε προς το μέρος του, έτσι στόχευσε στην κάτω δεξιά γωνία από 10 γιάρδες, ο Helesfay την έσπρωξε στη γωνία με ένα κατόρθωμα!

45ο λεπτό: Ένα λεπτό ακόμα.

39ο λεπτό: Πέγιοβιτς σκόνταψε τον ορμητικό Sejben και έμοιαζε με φάουλ με κίτρινη κάρτα, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε κάρτα.

33ο λεπτό: Πέγιοβιτς δέχθηκε κίτρινη κάρτα για το πρόσφατο φάουλ του.

33ο λεπτό: ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΓΚΟΛ! Ο Τσέμερ εκτόξευσε τον Σζάρκα, ο οποίος πρόλαβε τον Πέγιοβιτς, ο αμυντικός της Πετς κατέβασε τον επιθετικό του Λίπκα και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι! Το πέναλτι εκτέλεσε το θύμα, που με σιγουριά κατέρριψε δεξιά! 1-0

31ο λεπτό: Ο Krausz έκανε ένα ελεύθερο λάκτισμα από τα δεξιά, Υφαντής αλλά βομβάρδισε την μπάλα στο μακρύ μεσαίο πεντάρι!

29ο λεπτό: Μετά την αριστερή πάσα του Τσεμέρ Καρακάξα κεφάλι 8 μέτρα όχι μακριά από τη δεξιά θέση!

27ο λεπτό: Ο Κότσις τον πείραξε Geratπου σούταρε στα πλάγια δίχτυα από κοφτή γωνία, αλλά ένας αμυντικός τον έπιασε, για να ακολουθήσει κόρνερ, το οποίο όμως δεν εγκυμονούσε κίνδυνο.

Έχουν περάσει 20 λεπτά, αλλά δεν υπάρχει κανένας ενθουσιασμός για να μιλήσουμε, προς το παρόν περιμένει η πρώτη πραγματική κατάσταση.

9ο λεπτό: Αυτοκίνητο Το χαμηλό σουτ του θα ήταν άουτ, αλλά ο Horváth το πήρε.

Περίπου 800 θεατές παρακολούθησαν τον αγώνα.

Η Ajka παίζει σε καθαρό λευκό, το Pécs με κόκκινο τοπ, μαύρο παντελόνι και κόκκινο αθλητικό σορτς.

1ο λεπτό: Το παιχνίδι ξεκινά, οι γηπεδούχοι ανοίγουν την μπάλα!

ΙΣΤΟΡΙΑ

Το φθινόπωρο, η PMFC κέρδισε το παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων με 1-0 εντός έδρας χάρη σε ένα γκολ του Bence Kocsis, παρόλο που ο Károly Kis ήταν ακόμα επικεφαλής της Ajka εκείνη την εποχή.

Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, είναι σε πλήρη πτήση αυτή την άνοιξη, είναι χωρίς νίκη σε 5 αγώνες και φέτος έχουν 2 νίκες συνολικά, με 5 ήττες και 4 ισοπαλίες.

Δύο ομάδες με εντελώς αντίθετα σχήματα συναντώνται. Μαζί με το αήττητο σερί των 8 αγώνων, οι γηπεδούχοι μπορούν επίσης να πουν ότι έχασαν από την DVTK μόνο τον Φεβρουάριο, ενώ είχαν επίσης 7 νίκες και 3 ισοπαλίες.

Χαιρετισμούς αγαπητοί αναγνώστες, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σύντομα. Θα δούμε πώς η Ajka, αήττητη σε οκτώ παιχνίδια και στην τρίτη θέση, θα αντιμετωπίσει την έκτη θέση Pécs, η οποία έδωσε ένα πιο αδύναμο ελατήριο.