ΣΗΜ. II: ΖΩΝΤΑΝΗ παρακολούθηση σκορ για αγώνες 1ου γύρου!

Την Κυριακή διεξήχθησαν οκτώ παιχνίδια στον 1ο γύρο της NB II. Η Siófok κέρδισε εκπληκτικά την Diósgyőr με ένα γκολ εντός έδρας, ενώ η Ajka κέρδισε με μεγάλη διαφορά την Budafok. Στη σύγκρουση των εδρών της κομητείας, ο Pécs τοποθέτησε τον Békéscsaba και ο ETO τοποθέτησε τον Nyíregyháza και στους δύο ώμους. Ο Χαλάντας έσωσε έναν βαθμό απέναντι στην Τσάκβαρ στην παράταση. Ο νεοφερμένος Kazincbarcika αποδείχθηκε καλύτερος από τον Dorog με δύο γκολ, αλλά οι άλλοι δύο νέοι ηττήθηκαν, ο Mosonmagyaróvár έχασε στο Tiszakécské και ο Kozármisleny έχασε στο Soroksár. Ο αγώνας ΜΤΚ-Σέγκεντ θα διεξαχθεί το απόγευμα της Δευτέρας.

Ο Έλεκ Μπενς πανηγυρίζει το νικητήριο γκολ του Σιόφοκ κόντρα στην Ντιόσγκιουρ

ΣΗΜ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ II
ΓΥΡΟΣ 1

BFC SIÓFOK–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (1–0) – ΣΥΝΕΧΕΙΣΕ ΕΔΩ!
Σιοφόκ
γήπεδο της πόλης, 1600 θεατής. Το οδήγησε: Έλληνας Mário (Tamás Bede, Dávid Bertalan)
ΣΙΟΦΟΚ: Hutvágner – Polényi, Z. Varjas, Debreceni, Varga B. – Krausz, Szakály A. (Vágó, 84.) – Balogh B. (Major G., 62.), Nyári (Nikházi, 62.), Girsik (Pataki , 73.) – Elek B. (Denes Cs., 84.). Ο επικεφαλής προπονητής: Attila Domjan
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Hegedűs J., Csirmaz (Bárdos, στο διάλειμμα) – Holdampf (Koman, 70), Bényei Á. (Szőke A., 70.) – Bertus, Oláh B. (Jurek, στο διάλειμμα), Lukács D. – Eppel. Ο επικεφαλής προπονητής: Ντράγκαν Βούκμιρ
Σκόρερ: Ελεκ Β. (1-0) στο 21ο λεπτό
ΚΥΡΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ
Attila Domjan
:- Με εξαίρεση το τελευταίο εικοσάλεπτο, ήμασταν ισάξιος αντίπαλος μιας ομάδας με πιθανότητες να πάρει το πρωτάθλημα. Τελικά αμυνθήκαμε ηρωικά και μάλιστα θα μπορούσαμε να είχαμε αυξήσει το πλεονέκτημά μας στην κόντρα στα τελευταία λεπτά. Αφιερώνουμε τη νίκη στην κόρη του τεχνικού διευθυντή μας Gábor Bíró, Linett Zoé, η οποία γεννήθηκε αυτή την εβδομάδα.
Ντράγκαν Βούκμιρ: – Κάναμε πολύ κακή απόδοση. Δεν είδα κάτι που ασκήσαμε κατά την προετοιμασία μας. Δεν είχαμε ομαδικό παιχνίδι. Ζητώ συγγνώμη από τους οπαδούς μας.

KAZINCBARCIKAI SC–DOROGI FC 2–0 (2–0) – ΣΥΝΟΨΗ ΕΔΩ!
Kazinbarcika, 650 θεατής. Το οδήγησε: Tamás Berényi (Csaba Baghy, Daniel Sinkovicz)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szemere, Szekszárdi, Ur, Süttő 6 (Nagy Á., 71.) – Heil, Székely (Rédling, 71.) – Csatári (Dvorschák, 81.), Nagy J., Pálinkás (Szab. , 71.) – Takács T. (Κούρδοι, 25.). Ο επικεφαλής προπονητής. Ατίλα Βάργκα
ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ: Borsos V. – Szilágyi Sz., Kovács O., Gyurácz, Papp M. – Rácz F. (Magyari, 62.), Lénárt (Lustyik, 72.), Albert Á. (Szerencsi, 62), Szedlár, Tóth B. – Paudits (Szalai J., 72). Ο επικεφαλής προπονητής: Λάζλο Φενιβέσι
Σκόρερ: μάτια (1-0) στις 32, Κύριε (2-0) στο 41ο λεπτό
Ατίλα Βάργκα
: – Είμαστε χαρούμενοι με τη νίκη, αλλά το παιχνίδι μας χρειάζεται ακόμα γυάλισμα. Ο αντίπαλός μας είχε και ευκαιρίες, ευτυχώς που δεν τις χρησιμοποίησε, οπότε μπορέσαμε να πανηγυρίσουμε τον θρίαμβο της θέλησης.
Λάζλο Φενιβέσι: – Ξεκινήσαμε καλά, αλλά δεν αρπάξαμε τις ευκαιρίες. Δεχθήκαμε δύο γκολ με κεφαλιά που έπιασαν την ομάδα μου απροστάτευτη, το παιχνίδι μας βιάστηκε και καταφέραμε να ξετυλίξουμε τις γραμμές μόνο μετά την ανάπαυλα. Αν και πιέσαμε τον αντίπαλό μας χωρίς αποτέλεσμα, ήμασταν σε πόλεμο με το σουτ στο τέρμα.

PÉCSI MFC–BÉKÉCSBÁ 1912 ΠΡΙΝ SE 1–0 (0–0) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
Pecs, Στάδιο PMFC, 1500 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Tibor Farkas (Gábor Mayer, Viktor Nagy)
Pecs MFC: Helesfay – Mayer, Rácz, Katona, Hadaró – Terbe, Kesztyűs – Makrai (Zs. Futó, 79), Nikitscher, Harsányi (Svedjuk, 88) – Gábor Tóth. Ο επικεφαλής προπονητής: Άνταμ Βάιτνερ
ΜΠΕΚΕΣΚΑΜΠΑ: Bukrán – Puskás, Fazekas, Bora, Mikló – Talpalló, Zvara (Á. Váradi, 77.), Kitl (R. Lukács, 77.), P. Szabó (G. Sipos, 65.) – Máris, Hamed. Ο επικεφαλής προπονητής: Gabor Brlazs
Σκόρερ: Gabor Toth (1-0) στο 71ο λεπτό
Adam Weitner:
– Στο πρώτο εικοσάλεπτο παίξαμε σπασμωδικό ποδόσφαιρο, πώς οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι, αλλά ευτυχώς το παιχνίδι μας βελτιώθηκε, στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να περάσουμε καλά την μπάλα. Έχουμε πολλή δουλειά ακόμα.
Gabor Brlazs:
– Είμαι απογοητευμένος με το αποτέλεσμα, ακόμα κι αν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος με τη στάση των παικτών μου. Θέλαμε να πάρουμε έναν βαθμό, αλλά είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε.

FC AJKA–BUDAFOKI MTE 3–0 (3–0) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
χείλια, Αθλητικό Κέντρο Ajkai City, 1000 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Tamás Sipos (Dániel Szabó, Péter Ország)
ΧΕΙΛΙΑ: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Tóth G. (Görgényi, 88.) – Csizmadia Z. (Vogyicska, 88.), Kenderes Z. (Tajthy, 62.), Zsolnai R. ( Sejben V., 10.), Doncsecz (Berzsenyi, 88.) – Szarka Á. Ο επικεφαλής προπονητής: Ο μικρός Τσαρλς
BUDAF: Gundel-Takács – Horgosi ​​(Sós M., στο διάλειμμα), Romic (Margitics, στο break), Fótyik, Horváth O. – Csonka A., Adorján – Zszűcs (Vaszicsku, στο διάλειμμα), Németh M. ( Tischler, 66.), Kovács D. – Beke (Takács R., 77.). Ο επικεφαλής προπονητής: Τσάμπα Τσίντια
Σκόρερ: Sejben V. (1-0) στο 16., Szarka Á. (2-0) έως 35., Doncsecz (3-0) στο 43ο λεπτό
Μικρός Τσαρλς: – Είναι περίεργο, αλλά παρά τη νίκη, αυτό το παιχνίδι είναι δίκοπο μαχαίρι για μένα, γιατί ο τραυματισμός του Ρίτσαρντ Ζολνάι φαίνεται σοβαρός. Καταφέραμε να ξεκινήσουμε το παιχνίδι, πετύχαμε γκολ, αμυνθήκαμε καλά και μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει με ακόμη μεγαλύτερη διαφορά. Τέλος πάντων, λέω ότι η Μπουνταφόκ θα δημιουργήσει προβλήματα σε πολλές άλλες ομάδες.
Csaba Csidia: – Είμαι πολύ απογοητευμένος με το παιχνίδι και το αποτέλεσμα. Βάζοντας γκολ έτσι… Θα μπορούσα να είχα βάλει κάτω σημαδούρα, γιατί θα την είχαν απατήσει με τον ίδιο τρόπο. Τέτοια λάθη δεν μπορούν να γίνουν, αλλά το πρόβλημα είναι ότι αρκετοί παίκτες έχασαν την αυτοπεποίθησή τους νωρίς στο παιχνίδι όταν κάτι δεν πήγαινε καλά. Τίποτα δεν λειτούργησε σήμερα, ο Ajka άξιζε πλήρως τη νίκη.

ETO FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
Γκιόρ,
Στάδιο ΕΤΟ, 1400 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Imre Kovacs (David Rozsa, Ring Kevin)
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ: Kovácsik – K. Kovács, Csinger, Csonka, Vincze – Toma, Tuboly (Bacsa, 82.) – Balázs Kiss (Borsos, 73.), Vitalís (Bence Kiss, 68.), Zs. Óvári (Bencze, 73.) – Priskin. Ο επικεφαλής προπονητής: Κριστιάν Τιμάρ
ΕΚΚΛΗΣΙΑ NYÍREGY: Fejér – B. Farkas (Artner, 86), Szokol, Baki, Gengeliczki, Deutsch – P. Vass (Á. Sigér, 73), Márkus – Á Kovács. (Gresó, 81.), Cs. Novák, Szerető (Adamcsek, 73.). Ο επικεφαλής προπονητής: Tamas Feczko
Σκόρερ: Ζωτικής σημασίας (1-0) στο 20ο λεπτό
Εκτεθειμένα: Feczko (90+5.)
Κριστιάν Τιμάρ:
– Σε ένα γρήγορο και τεταμένο παιχνίδι και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να κερδίσουν. Προετοιμαστήκαμε καλά για τον αγώνα Nyíregyháza και είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ακόμα καλύτερα τις ευκαιρίες στις αντεπιθέσεις.
Tamas Feczko: – Δεν κερδίζει πάντα η ομάδα που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες, αλλά αυτή που τις διαχειρίστηκε καλύτερα. Παίξαμε ένα δυναμικό και γρήγορο παιχνίδι σε επίπεδο NB II, οι φίλαθλοι πέρασαν υπέροχα.

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁVÁR 1-1 (0-1) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
Szombathely,
Αθλητικό συγκρότημα Progress, 1988 θεατής. Το οδήγησε: Attila Molnar (Balázs Kiss, Milan Mohos) ΠΡΟΟΔΟΣ: Mursits – Nyiri (Λούκας, 62.), Csato, Μίλαν Νέμεθ, Μπόσνιακ – Τσέρνικ, Δερέκας (Χουρσάν, 56), Racz B., R. Horváth (PhD, 62.) – Borvető (R. Molnár, 62.), Σίπος (Φακή, 82.) Ο επικεφαλής προπονητής: Szabolcs Németh
ΤΣΑΒΑΡ: Άουερμπαχ-Μούρκα, Βάσκο, Καράτσι, László N. – Mészáros D. (Alaxai, 90.), Baracskai (Körmendi, 62.), Rich V., Tamás N. (Torvund, 62.) – Kartik (Fejős, 62.), αυλάκια (Janyitskyi, 62.) Ο επικεφαλής προπονητής: Μπαλάζ Τοθ
Σκόρερ: Baracskai (0 προς 1) την 4η, Φακός (1–1) στο 92ο λεπτό
ΚΥΡΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑσολ
Szabolcs Németh: – Το ματς ξεκίνησε άσχημα για εμάς, γιατί δώσαμε γρήγορα το πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους. Βελτιωθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο, επιτεθήκαμε πιο επικίνδυνα και απλά καταφέραμε να κερδίσουμε την ισοπαλία στην παράταση.
Balazs Toth: – Μας περίμενε ένα δύσκολο ματς, αλλά αυτό που συζητήσαμε, οι παίκτες το εφάρμοσαν πλήρως. Παίξαμε καλά, είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε ήδη στο πρώτο ημίχρονο, οπότε μπορούσαμε να αποφασίσουμε το ματς.

SOROKSAR SC–HR RENT KOZARMISLENY 3–1 (1–0) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
Οδός Haraszti
, 300 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Márton Rúsz (Gyula Punyi, Peter Markus)
ΜΠΛΟΚ ΓΡΑΜΜΗΣ:
Kovács M. – στην Ternova, Οικονόμου, Βαλέντσικ, Τσόντος – Χάρης (Χαλμάι Α., 70.), Hudák M. – Hajdu R. (Nagy O., 70.). Λορίντσι, Lisztes K. (Στέφανο, 79.) – Lovrensics B. Ο επικεφαλής προπονητής: Πήτερ Λειψία
COZARMISLENY:
Varasdi – Gajág, Gala Sz., Turi (Toth Z., 69.) – Vogyicska B. (Vajda R., 77.), Horvath D., Kosznovszky, Κίρχνερ-Μπάρθα Λ., Kulcsar K. – Hampuk (Puska, 69.) Ο επικεφαλής προπονητής: Λάζλο Τοθ
Σκόρερ: Lorinczy (1-0) το 45ο, Bartha L. (1–1) έως 51., Lovrencsics B. (2–1) σε ηλικία 56 ετών, Lőrinczy (3–1) στο 75ο λεπτό
Πήτερ Λειψία. – Το πρώτο τέταρτο της ώρας και των είκοσι λεπτών δεν πήγε όπως θα θέλαμε, η φιλοξενούμενη ομάδα είχε περισσότερες ευκαιρίες. Το πρώτο μας γκολ ήρθε την καλύτερη στιγμή, μετά την ισοφάριση στο Misleny ήρθαν οι μεμονωμένοι παίκτες μας, Balázs Lovrencsics, Attila Lőrinczy και Krisztián Lisztes. Με βάση το δεύτερο ημίχρονο, αξίζαμε τη νίκη.
Λάζλο Τοθ: – Το ποτήρι είναι μισοάδειο, μισογεμάτο: Αν κοιτάξουμε το αποτέλεσμα είναι σίγουρα άδειο, αν κοιτάξουμε το παιχνίδι τότε είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε ακόμα να παίξουμε στο σπίτι του Soroksár. Είχαμε ευκαιρίες αλλά όχι τύχη.

TISZAKÉCSKEI LC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1-0 (0-0) ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΕΔΩ!
Tiszakeke, αθλητικό κέντρο της πόλης, 500 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Norbert Nagy (Norbert Szilágyi, Róbert Tőkés) ΤΙΣΖΑΚΕΣΚΑ: Antal B. – Balázs B., Τελικός, Μάτε Ζσ., Φάρκας Ν. (Balajti, 75.) – Erdei C., Seker (Horváth Z., 65.), Kiss N. (Lovas Zs., 59.), Gyurjan B. (Vachtler, 59.) – Geiger (Pongrácz, 59.), Zamostny. Ο επικεφαλής προπονητής: Έντε Βισίνκα
ΚΑΣΤΡΟ MOSONMAGYARO: Χάινριχ – Γκανς, ζιγκράμπερ, Ντεμπρετσένι Α., Horváth K. (Nagy K., 59.) – Λ. Τοθ (Γιασάρεβιτς, 87.), Veg B., Illés D. (Miklós Sajbán, 59.), Nagy Z. (Boros 87.) – Szalka D. (Monori, 72), Deák. Ο επικεφαλής προπονητής: Λάζλο Βάργκα
Σκόρερ: Balajti (Από 11, 1–0) στο 84ο λεπτό
Έντε Βισίνκα: – Είναι πάντα δύσκολο να κερδίσεις το πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Δεν παίξαμε καλά, ήμασταν σπασμωδικοί στα πρώτα εβδομήντα λεπτά, δεν είχαμε συνεχή δράση. Ευτυχώς, οι αλλαγές μας άλλαξαν αυτή την κατάσταση και στο τέλος αποφασίσαμε το ματς με πέναλτι.
Λάζλο Βάργκα: «Είχαμε τις ευκαιρίες μας, ήμασταν ακόμα πιο κοντά στη νίκη». Μέχρι τη διαδικασία των πέναλτι πίστευα ότι το παιχνίδι θα τελειώσει ισόπαλο, μετά πήγαμε για το αποτέλεσμα, αλλά δεν μπορέσαμε να ισοφαρίσουμε.