Προηγήθηκε του Kecskemé με δύο πόντους, αλλά πάλεψε για την ισοπαλία

Παρόλο που η Kecskemét TE προηγήθηκε με δύο γκολ κόντρα στην Debrecen VSC εντός έδρας, οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο παιχνίδι μετά το δεύτερο γκολ που δέχθηκαν και πρώτα τα πήγαν καλύτερα με το γκολ του Szécsi, στη συνέχεια έσωσαν το παιχνίδι με την ισοπαλία με το γκολ του Jozsef Varga. Η KTE εξακολουθεί να είναι δεύτερη στον πίνακα, ενώ η DVSC βρίσκεται στην όγδοη θέση.

ΣΗΜ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ι
ΓΥΡΟΣ 13
Kecskemét TE–Debreceni VSC 2–2

Kecskemet, Στάδιο Szekto. Σκηνοθετημένο από: Ελληνίδα Μαρία
Σκόρερ:
K. Nagy (12ος), Banó-Szabó (48ος) ή M. Szécsi (56.), J. Varga (87.)

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ!

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Ο Mário Görög, ο οποίος ήταν υπεύθυνος για το πρώτο του παιχνίδι NB I, χρειάστηκε να περιμένει μόλις ένα λεπτό για να μοιράσει την πρώτη του κίτρινη κάρτα, αλλά ευτυχώς ο αθλητής δεν οδηγήθηκε από υπερβολικό ενθουσιασμό, δικαίως τιμώρησε τον Ádám Bódi για την κτηνωδία του Csaba Belényesi. Πέντε λεπτά αργότερα, ένας παίκτης της Ντέμπρετσεν κιτρίνισε ξανά και δικαίως.

Οι δύο σκηνές στην αρχή του αγώνα έδειξαν αμέσως ότι η DVSC πήγαινε σκληρά σε αυτό το ματς, πιστεύοντας ότι η ομάδα πρωτάρης δεν υστερούσε μετά το νικηφόρο σερί της. Η ΚΤΕ που βρίσκεται στη δεύτερη θέση στο NB I έχει ήδη την εξουσία, σωστά;

Αυτό το κύρος ενισχύθηκε μόνο από το γεγονός ότι οι πορφυρόλευκοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό μετά από μια ωραία ενέργεια. Επιπλέον, το μεγάλος χριστιανός μέσα σε λίγα λεπτά από το γκολ του, οι γηπεδούχοι πίεσαν δυνατά, κάρφωσαν τον αντίπαλό τους, οι αμυντικοί του Λόκι συχνά δεν ήξεραν καν σε ποιον πλανήτη βρίσκονταν. Ο Kecskemét έπαιξε έναν αγώνα και άρεσε στους ποδοσφαιριστές του το ποδόσφαιρο. Είδαμε το ίδιο πράγμα στο πρώτο ημίχρονο με τον Βάσας πριν από μια εβδομάδα: Η ΚΤΕ δεν άφησε καμία αμφιβολία ότι είναι καλύτερη ομάδα από τον αντίπαλό της. Δεν υπήρχε καμία αναφορά στο παιχνίδι βασισμένο στις αντεπιθέσεις στους πρώτους γύρους, η ομάδα με προπονητή τον István Szabó επιτέθηκε συχνά με τέτοιο τρόπο που οι εσωτερικοί αμυντικοί της ήταν συχνά τοποθετημένοι στη μέση της γραμμής.

Δεν ήταν πραγματικά ορατό ποιο ήταν το σχέδιο του Loki να σταματήσει τον Kecskemét ή να πετύχει ένα γκολ. Κατά καιρούς η ομάδα του Hajdúság ξέφυγε, αλλά δεν απείλησε την εστία. Ακόμα κι αν η ομάδα του Kecskemét δεν είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ, μπορεί να μετανιώσει που ξεκίνησε την ανάπαυλα με ένα μόνο γκολ μπροστά, είχε περισσότερα στο πρώτο ημίχρονο.

Αυτό που καθυστέρησε δεν πέρασε: το δεύτερο ημίχρονο είχε μόλις ξεκινήσει, και το δεύτερο εθνικό γκολ ήταν ήδη στο τέρμα! Αν γράφαμε για την πρώτη, την επιτυχία του Krisztián Nagy, ότι ήταν όμορφος, τότε Bence Bano-Szabo ο στόχος του είναι φανταστικός, θεαματικός, υπέροχος! Μια τέτοια κίνηση, που δυστυχώς είναι σπάνια στο ποδόσφαιρο αυτές τις μέρες, είχε επίγνωση της κατάστασης, φαντασία, φαντασία, όλα ολοκληρώθηκαν με ένα τέλειο τελείωμα. Καπέλο!

Στη συνέχεια, στη σκιά της χαράς του γκολ, η Ντέμπρετσεν βελτιώθηκε γρήγορα Mark Szecsi με το γκολ του, κάνοντας το παιχνίδι να ανοίξει ξανά. Ο Λόκι έγινε επίσης πιο επιθετικός μετά από αυτό, μυρίζοντας τη “μυρωδιά του αίματος”, ο διευθυντής της KTE, István Szabó, μπορούσε επίσης να αισθανθεί ότι έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός, γιατί είκοσι πέντε λεπτά πριν από το τέλος ήρθε ένας αμυντικός στο πρόσωπο της Μίλαν. Sági αντί του επιθετικού Bence Banó-Szabó.

Η DVSC ανέκτησε ξεκάθαρα τον έλεγχο του αγώνα, οι ευκαιρίες τους διαδέχονταν η μία την άλλη, ο Kecskemét απωθήθηκε σε μεγάλο βαθμό μπροστά από την εστία του. Περνώντας στο τελευταίο δεκάλεπτο, το ερώτημα ήταν προφανώς ποιος μπορεί να αναπληρώσει με κάποιο τρόπο τον χρόνο που απομένει για τους εμφανώς κουρασμένους γηπεδούχους;

Δεν ήξερε…

Πάνω από όλα, η ΚΤΕ μπορεί να ευχαριστήσει τον εαυτό της που άφησε το ματς, που σχεδόν ήδη κερδήθηκε, να τους ξεφύγει, γιατί μετά το 2-0 παραλίγο να εγκαταλείψουν την επίθεση. Είναι αλήθεια ότι το DVSC έκανε πολλά για να κερδίσει έναν βαθμό και γι’ αυτό αξίζει την αναγνώριση. Επίσης, στο τέλος είχε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία, θα μπορούσε να είχε κερδίσει, αλλά δεν μπορεί να είναι έτσι κι αλλιώς δυσαρεστημένος.

ΣΗΜ. Ι, 2022-2023, 13ος ΚΥΚΛΟΣ
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ GAME MANAGER ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΑΤΗ
Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022
Mezőkövesd-Zsóry FC–Kisvárda Master Καλό 1–1 πέτρα χωραφιού, γήπεδο της πόλης (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) Τσόνκα Μπενς 1000
Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022
Βουδαπέστη Honvéd–Mol Fehérvár 0–1 Βουδαπέστη, Bozsik Arena (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) Jozsef Erdos 3407
Kecskemét TE–Debreceni VSC 2–2 Kecskemet, Στάδιο Szekto (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport) Ελληνίδα Μαρία 3000
Paksi FC–Vasas FC 0–1 πακέτα, Στάδιο Fehervári ut (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport+) Pierre Zierkelbach 1528
Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2022
3 μ.μ.: Újpest FC – Puskás Academy ΒουδαπέστηΣτάδιο Szusza Ferenc (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) Γκέργκο Μπόγκαρ
5:30 μ.μ.: Ferencvarosi TC–ZTE FC Βουδαπέστη, Groupama Arena (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) Άνταμ Γουλφ