Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας μετά το 1-0 με τον ΠΑΟΚ! Ο αγώνας διεκόπη για 34 λεπτά

• Τένις, Μπέρμιγχαμ, ημιτελικοί: Simona Halep – Beatriz Haddad Maia15:00, Digi Sports 2

• Τένις, Μπέρμιγχαμ, ημιτελικοί: Sorana Cirstea – Shuai Zhang13:00, Digi Sports 2

Ο αγώνας ξεκίνησε περίπου 30 λεπτά αργότερα από το προγραμματισμένο, λόγω σκανδάλου στις εξέδρες, στο οποίο ενεπλάκησαν οπαδοί και των δύο ομάδων.

Το παιχνίδι διεκόπη μετά το 33. Νέο σκάνδαλο ξέσπασε αφού ο Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό από το σημείο του πέναλτι.

Χάος στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

Ο Ισπανός ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού έκανε το λάθος να περπατήσει και να πανηγυρίσει το γκολ μπροστά στο γρασίδι όπου βρίσκονταν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι οποίοι άρχισαν να πετούν αντικείμενα στους ποδοσφαιριστές της αντίπαλης ομάδας.

Ένα από τα αντικείμενα, μια πέτρα, χτύπησε τον Aitor Cantalapiedra στο χέρι και ο διαιτητής υπαγόρευσε τη διακοπή του αγώνα. Οι παίκτες των δύο ομάδων στάλθηκαν στα αποδυτήρια, όπου έφτασαν μόνο μετά από γενικό καυγά.

φωτογραφίες

Ο αγώνας συνεχίστηκε μετά από 34 λεπτά διακοπής και το 1-0 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα, που κάνει τον Παναθηναϊκό νικητή του Κυπέλλου Ελλάδας 2021-2022.

Λέξεις κλειδιά: τελικός κυπέλλου Ελλάδας , παναθηναϊκος παοκ