Τεράστιο σκάνδαλο σε αγώνα ποδοσφαίρου: Χρειάστηκε να χρησιμοποιηθούν δακρυγόνα και λαστιχένια ρόπαλα για να αποκατασταθεί η τάξη – βίντεο

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν τον αγώνα με 3-1. Μετά το τρίτο τους γκολ στο 91ο λεπτό, ο ιδιοκτήτης του Ολυμπιακού Ευάγγελος Μαρινάκις βγήκε στον αγωνιστικό χώρο για να ζητήσει τον λογαριασμό του διαιτητή για το γκολ.

στη συνέχεια μετά το σφύριγμα, δεκάδες θυμωμένοι οπαδοί των γηπεδούχων συνέρρευσαν επίσης στον αγωνιστικό χώρο.

Η αστυνομία χρησιμοποίησε δακρυγόνα και χειροβομβίδες κρότου-λάμψης και αποκατέστησε την τάξη χρησιμοποιώντας λαστιχένια ρόπαλα.

Μετά τα όσα έγιναν, ο γηπεδούχος Ολυμπιακός αντιμετωπίζει βαρύ πρόστιμο, αφαίρεση βαθμών και κλειστό αγώνα. Οι Πειραιώτες, τρίτοι με 63 βαθμούς, δεν έχουν καμία πιθανότητα να κατακτήσουν τον τίτλο του πρωταθλήματος με τέσσερις μέρες να απομένουν. ΑΕΚ Αθηνών και Παναθηναϊκός, η ομάδα του Λάζλο Κλάινχαϊσλερ, έχουν τους ίδιους 72 βαθμούς.

Την Κυριακή ο Ούγγρος εθνικής ομάδας πέρασε ως αλλαγή στο 2-1 εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ στο 81ο λεπτό, με το 0-1.

Πριν από περισσότερο από ένα χρόνο, ένα σπαρακτικό γεγονός συνέβη στις αρχές Φεβρουαρίου κοντά σε γήπεδο ποδοσφαίρου στην Ελλάδα. Ένας 19χρονος πανεπιστημιακός μαχαίρωσε μέχρι θανάτου από οπαδούς του ΠΑΟΚ απλώς και μόνο επειδή δεν υποστήριζε την ομάδα τους. Αυτή η τρομερή τραγωδία έχει αναδείξει, μεταξύ άλλων, ότι τα τελευταία χρόνια, οπαδοί ελληνικών αθλητικών σωματείων έχουν διαπράξει αρκετά βίαια εγκλήματα. Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για την υπόθεση κάνοντας κλικ εδώ.