ΠΑΟΚ 0-3. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ραζβάν Λουτσέσκου στην Ελλάδα

• League 1: aToΓρήγοραΚυριακή, 8:30 μ.μ., DGS 1

• League 1: FCSBFC BotosaniΔευτέρα, 20:00, DGS 1

Ιωνικός – ΠΑΟΚ 0-3. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ραζβάν Λουτσέσκου στην Ελλάδα

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 27′, μέσω του Φιλίπε Σοάρες. Ο ΠΑΟΚ διεύρυνε το προβάδισμά του επτά λεπτά αργότερα όταν σκόραρε και ο Νέλσον Ολιβέιρα. Το τελικό σκορ σημείωσε ο Ντάγκλας Αουγκούστο, ο οποίος σκόραρε στο 57ο λεπτό.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 5η θέση στην Ελλάδα και έχει 22 βαθμούς μετά από 12 αγώνες. παράταξη σχηματίστηκε από τον Răzvan Lucescu Ωστόσο, είναι 12 βαθμούς πίσω από τον κορυφαίο Παναθηναϊκό.

• Στον επόμενο γύρο ο ΠΑΟΚ θα παίξει εντός έδρας με τον Βόλο, τον 4ο υπερασπιστή, την Κυριακή από τις 21:30.