οι Ούγγροι ανακοίνωσαν ανώτερη νίκη επί της Σερβίας – αλίμονο

Παρά το γεγονός ότι ο σερβικός Τύπος ήταν κυρίως γεμάτος με όσα έγιναν στον αγώνα με το Μαυροβούνιο και δηλώσεις μετά τον αγώνα, οι δημοσιογράφοι δεν έμειναν χωρίς λέξη υπέρ της σίγουρης νίκης της εθνικής ομάδας της Ουγγαρίας επί της Βουλγαρίας.

Σύμφωνα με τους Σέρβους, αναμένεται σοβαρός αγώνας για τις δύο πρώτες θέσεις στον όμιλο G (Φωτογραφία: István Mirkó/Ουγγρικό Έθνος)

Τα περισσότερα εργαλεία πληροφόρησης, όπως π.χ Λάμψη ηλεκτρονική έκδοση καθημερινής εφημερίδας και η οποία Τηλεόραση Ν1 Τόνισε επίσης ότι οι Ούγγροι δεν χρειάστηκαν ούτε ένα ημίχρονο, σαράντα λεπτά ήταν αρκετά για να πάρουν προβάδισμα τριών τερμάτων και να αποφασίσουν την τύχη των τριών βαθμών. Στις περισσότερες περιπτώσεις, οι περιλήψεις δημοσιεύονταν με τον τίτλο ότι οι Ούγγροι κέρδισαν μια αποφασιστική νίκη εναντίον των Βουλγάρων.

«Οι Ούγγροι απέδειξαν ότι είχαν κερδίσει μια θέση στο πρώτο καπέλο στην κλήρωση: στον πρώτο τους αγώνα, ανακοίνωσαν τη διεκδίκησή τους σε μία από τις δύο πρώτες θέσεις με νίκη 3-0 επί της Βουλγαρίας Όταν πρόκειται για τη Βουλγαρία, είναι μεγάλο ερώτηση εάν μετά τις ήττες από το Μαυροβούνιο και την Ουγγαρία – δεν πέτυχαν ούτε ένα γκολ σε αυτά τα δύο παιχνίδια – ο εθνικός αρχηγός Mladen Krsztajics θα καλέσει τους παίκτες για μια μίνι προετοιμασία πριν από τις επερχόμενες συναντήσεις. Η εθνική ομάδα της Ουγγαρίας έχει ήδη αποφασίσει τον νικητή στο πρώτο ημίχρονο (…). Τρία γκολ, τρεις βαθμοί και επιβεβαίωση ότι η Ουγγαρία, μαζί με τη Σερβία, είναι οι πιο πιθανό να είναι παρούσα στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2024″ – έγραψε το site της Ν1 Τηλεόρασης.

“Η Ουγγαρία συνέτριψε τη Βουλγαρία, στέλνοντας το μήνυμα ότι θα είναι πολύ πιο δύσκολο για τη Σερβία να κατακτήσει την πρώτη θέση στον όμιλο απ’ ό,τι περίμεναν πολλοί. Η εθνική ομάδα της Ουγγαρίας κράτησε το παιχνίδι υπό έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια. πολύ καιρό, και δεν επέτρεψε καν στην ομάδα με Ο Μλάντεν Κριστάιτς να μπει στη θέση του και πιθανώς να πετύχει το τιμητικό γκολ». ανακοίνωσε η Blic.