Οι κάμερες απαθανάτισαν τη στιγμή! Τι είπε ο Έρλινγκ Χάαλαντ στον αντίπαλο που ζήτησε τη φανέλα του στο ημίχρονο

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
08.11.2023, 1:01 μ.μ.

Έρλινγκ Χάαλαντ (23 ετών) έπαιξε στον αγώνα που κέρδισε ο Πόλη του Μάντσεστερ με Νεαρά αγόρια, σκορ 3-0Από την τέταρτη φάση των ομίλων του Champions League.

Ο Νορβηγός σημείωσε διπλό, αλλά πριν πετύχει το δεύτερο γκολ είχε ένα περίεργο επεισόδιο με έναν από τους αντιπάλους του – ο Μοχάμεντ Καμάρα (26) ζήτησε τη φανέλα του, αλλά όχι στο τέλος του αγώνα, αλλά στο ημίχρονο.

Έρλινγκ Χάαλαντ, στον Μοχάμεντ Καμάρα: «Δεν κάνουμε κάτι τέτοιο!»

Συνήθως η ανταλλαγή των φανελών γίνεται μετά το τελευταίο σφύριγμα, αφού στο ημίχρονο οι παίκτες βρίσκονται ακόμα στον «πυρετό» του αγώνα. Ωστόσο, για να βεβαιωθεί ότι ήταν ο πρώτος που ζήτησε, ο Camara ζήτησε από τον Haaland να του δώσει ένα διάλειμμα.

Ο Νορβηγός ξαφνιάστηκε από τη χειρονομία του κεντρικού αμυντικού και του είπε «Δεν κάνεις κάτι τέτοιο».σύμφωνα με βρετανικός Τύπος. Αν και τόνισε ότι δεν ήταν δίκαιο, ο Χάαλαντ εντούτοις ευχαρίστησε τον αντίπαλό του.