Ο Nyíregyháza κέρδισε σε έναν εξαιρετικά δύσκολο αγώνα στο Soroksár

Στον 6ο γύρο του ποδοσφαίρου NB II, η Nyíregyháza κέρδισε εκτός έδρας 2-1 τη Soroksár σε έναν αστραφτερό αγώνα κίτρινης κάρτας και αποκλεισμού, έτσι ώστε η ομάδα του Szabolcs να είναι ακόμα αήττητη.

Ο Soroksar με μαύρο πουκάμισο απέτυχε να αποτρέψει τον Nyíregyháza να μείνει αήττητος (Φωτογραφία αρχείου)

ΣΗΜ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ II
ΓΥΡΟΣ 6

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1-2 (0-0)
Βουδαπέστη, Αθλητικό συγκρότημα Mihály Szamosi, 350 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Έλληνας Mario (Zoltán Horváth (Gyula Punyi)
ΜΠΛΟΚ ΣΕΙΡΩΝ: Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Vincze Á. – Németh E. (Varga I., 71.), Katona M. – Gálfi, Sipos Z. (Köböl, 59.), Hajdú R. (Dragóner F., 59.) – Lovrencsics B. Ο επικεφαλής προπονητής: Peter Leipzig
ΕΚΚΛΗΣΙΑ NYREY: Fejér – Farkas B., Rjaskó, Gengeliczki, Nagy B. (Sigér Á., 79.) – Toma, Kesztyűs B. – Herjeczki (Pataki B., 79.), Nagy D., Gresó (Alaxai, 29.) – Novak Cs. (Ράμος, 43.). Ο επικεφαλής προπονητής: Krisztián Timár
Σκόρερ: Lovrencsics B. (79) ή Ramos (47ος), Nagy D. (69ος)
Εκτεθειμένα: Galfi (62.)
ΚΥΡΙΑ ΣΚΑΛΑ
Πιερ Λειψία:
– Καταρχάς, συγχαίρω την ομάδα μου, γιατί τα παιδιά έκαναν πολύ καλή δουλειά, γλιστρούσαν και σκαρφάλωναν ο ένας για τον άλλον. Υπήρχαν τεράστια ασυνεπή λάθη διαιτησίας, ένας παίκτης των φιλοξενούμενων θα μπορούσε να είχε αποβληθεί. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να είχαμε αποφασίσει το ματς.
Krisztián Timár: – Το ματς είχε φλογερό κλίμα. Γενικά πιστεύω ότι ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα, αλλά έπρεπε να αλλάξουμε το σύστημά μας γιατί ένα ή δύο πράγματα δεν λειτούργησαν. Νιώθω ότι είχαμε περισσότερες ευκαιρίες, γενικά είμαι ευχαριστημένος με την ομάδα.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες στο όνομά του, ο Nyíregyháza Soroksár, ο οποίος κατάφερε να διατηρήσει τη συμμετοχή του στο NB II μόνο αυτό το καλοκαίρι χάρη στην πρόκριση, παρέμεινε αήττητος και θα μπορούσε να προηγηθεί στο 3ο λεπτό, αλλά το σουτ του Herjeczki κόπηκε. από τον Χόλτσερ, που πήγαινε προς την αντίθετη κατεύθυνση. Μετά από αυτό, οι γηπεδούχοι είχαν και ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τον τερματοφύλακα Fejér. Στη συνέχεια, στην άλλη πλευρά, ο Herjeczki προσπάθησε ξανά – αυτή τη φορά από οξεία γωνία – αλλά ο Holczer μπλόκαρε ξανά. Στο τέλος του ημιχρόνου, μπροστά στο τέρμα, ο αρχηγός της ομάδας Nyíregyháza και ο πιο επικίνδυνος επιθετικός Csanád Novák τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει τον αγώνα.

Στη θέση του Ράμος επενέβη, που έδωσε το πλεονέκτημα στην φιλοξενούμενη ομάδα σχεδόν αμέσως μετά το κόρνερ, 0 προς 1. Ο Σοροκσάρ επιστράτευσε μεγάλες δυνάμεις για να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ του Σίπος έχασε το δοκάρι για λίγα εκατοστά. Και οι δύο ομάδες έδωσαν μια σκληρή μάχη στις μονομαχίες, τις οποίες ο διαιτητής Márió Görög, ο οποίος είχε μια αδύναμη μέρα, δεν έκρινε καλά σε αρκετές περιπτώσεις – οι ιδιοσυγκρασίες στο γήπεδο ήταν σε αναταραχή. Η ισοφάριση χάθηκε και στο 62ο λεπτό ο Γκάλφι δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τους γηπεδούχους, η οποία μείωσε τα νούμερα του Σοροκσάρ. Ο Σπάρι, που έχει το αριθμητικό πλεονέκτημα, είναι πρώην εθνικός Dominique Nagy αύξησε το πλεονέκτημά του με ένα ωραίο σουτ, 0 έως 2.

Η ομάδα του Péter Lipcsei επιτέθηκε σε όλα τα μέτωπα, ακόμα και αν Balazs Lovrencsics χάρη στην οποία, λίγο πριν το τέλος του κανονικού χρόνου παιχνιδιού, ο Nyíregyháza κέρδισε τους τρεις βαθμούς, 1–2.

Παρά τη ζέστη, οι δύο ομάδες έπαιξαν έναν καλό ρυθμό, ιδιαίτερα διασκεδαστικό και γεμάτο αγώνες. Αν η ατμόσφαιρα στον αγωνιστικό χώρο έγινε τόσο ζεστή, οφείλεται εν μέρει στον Έλληνα διαιτητή, ο οποίος αρχικά φαινόταν αδύναμος και στη συνέχεια μοίρασε συνολικά περισσότερες από 10 κίτρινες κάρτες και μία κόκκινη κάρτα.

Χάρη στη νίκη του Nyíregyháza, είναι αήττητη ακόμη και μετά από έξι γύρους, ενώ η Soroksár γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της.

Δευτέρα 28 Αυγούστου
8:00 μμ.: Πρόοδος Budapest Honvéd-Szombathely (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport)

ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΛΕΠΤΟ

90+4. min: Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ, Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ YÍÍREGYHÁZ ΚΕΡΔΙΣΕ 2-1 ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΚΛΗΡΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ!

90+3. λεπτό: Filip Dragoner ο διαιτητής τιμώρησε την κίνησή του με κίτρινη κάρτα.

Ο Soroksár προκρίνεται με δέκα παίκτες για να ισοφαρίσει.

90ο λεπτό: Η υπενθύμιση θα διαρκέσει τέσσερα λεπτά.

89ο λεπτό: λόγω ενός επικίνδυνου παιχνιδιού Lovrencsics B. Δέχτηκε επίσης κίτρινη κάρτα επειδή επιτέθηκε στον τερματοφύλακα του Fejér που είχε πέσει την μπάλα.

79ο λεπτό του GÓO! Ο Soroksár βελτιώθηκε χάρη σε μια κοντινή κεφαλιά του Lovrencsics. Μετά από γρήγορη πάσα του Βίντζε, μετέτρεψε τη σέντρα του Κόμπελ σε γκολ. 1–2

79ο λεπτό: Nagy B. αντί Ákos Sigér, Herjeczki αντί Ροή συνεχίζει να παίζει για τους φιλοξενούμενους.

79ο λεπτό: Herjeczki ο οπαδός είναι κίτρινος, τα πνεύματα βράζουν στο γήπεδο.

77ο λεπτό: Ο Soroksár θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα, αλλά ο Dragóner, μπαίνοντας στη μέση, έχασε ελάχιστα την πάσα του Lovrencsics.

75ο λεπτό: Η βόμβα μεγάλης εμβέλειας του Köböl σφύριξε 30 εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

71. prerc: Έρικ Νέμεθ αντι αυτου Ίστβαν Βάργκα συνελήφθη στο Soroksár.

70ο λεπτό: Διάλειμμα για ποτό.

69ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΛ! Ο Nyíregyháza, παίζοντας ποδόσφαιρο με το πλεονέκτημα του άνδρα, αύξησε το πλεονέκτημά του. Ο Dominik Nagy έκανε ένα σουτ με το αριστερό από τα 12 μέτρα στην κάτω δεξιά γωνία για να χτυπήσει η μπάλα στο δοκάρι. 02

65ο λεπτό: Tomá’s το επόμενο είναι κίτρινο.

64ο λεπτό: κανω παραποναt Dejan Milovanovic, Κιτρίνισε και ο βοηθός προπονητή των γηπεδούχων.

Ο αγώνας ξέφυγε από τα χέρια του διαιτητή Márió Görög και η ψυχραιμία οργίασε στο γήπεδο.

63ο λεπτό: Πέτερ Λειψία παραπονέθηκε, οπότε πήρε και κίτρινη κάρτα.

62ο λεπτό: Γκάλφι βγήκε με δεύτερη κίτρινη.

62ο λεπτό: Το Soroksár εξαντλήθηκε! ένα άλμα ο διαιτητής Galfit το βρήκε παράνομο εναντίον του Αλαξάι, και αφού ήταν ήδη το δεύτερο του, πήρε και κόκκινο.

59ο λεπτό: Οι γηπεδούχοι αντικαθιστούν δύο: Hajdú R., Dragóner F., Sipos ενώ Μια γροθιά αντικαθιστά

58ο λεπτό: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΧΕΙΜΕΝΟ. Ο Vincze κινείται πίσω από τα αριστερά, από τη γραμμή βάσης, αλλά Sipo Το ίσιο σουτ του από τα 15 μέτρα αστόχησε στην αριστερή γωνία για λίγα εκατοστά.

53ο λεπτό: Γκενγκελίτσκι έφτασε αργά, είναι και κίτρινη κάρτα.

52ο λεπτό: Γερμανός Έρικ έλαβε προειδοποίηση με κίτρινη κάρτα.

47ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΛ! Διευθύνεται από την ΕΚΚΛΗΣΙΑ NÍREGÍZA. Ο Ράμος αποφάσισε να σουτάρει 18 μέτρα από τον αριστερό σύνδεσμο και η πλακέ και στραβή μπάλα κατέληξε στην κάτω αριστερή γωνία. Ο Χόλτσερ πέταξε, αλλά οι αμυντικοί του εμπόδισαν τη θέα και ο ήλιος έλαμψε και στα μάτια του. 0 προς 1

Καμία ομάδα δεν έκανε αλλαγές κατά την ανάπαυλα.

46ο λεπτό: ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ.

45+3. λεπτό: ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΟΛ.

45+3. λεπτό: Nagy D. Ο Χόλτσερ έπιασε το φάουλ του από τα 30 γιάρδες για δεύτερη φορά.

45ο λεπτό: Η υπενθύμιση θα διαρκέσει τρία λεπτά.

43ο λεπτό. Νόβακ τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του συμβάντος και δεν μπόρεσε να συνεχίσει τον αγώνα. Στη θέση του Ράμος σταμάτησε.

41ο λεπτό: Holzer μια φαινομενικά ελαφριά μπάλα γλίστρησε από τα χέρια του, πάλεψε με τον Kaján Novák μπροστά από την εστία και το παιχνίδι βγήκε εκτός ορίων μισό μέτρο από το δεξί δοκάρι.

39ο λεπτό: Η μπάλα αναπήδησε από έναν τοπικό παίκτη μπροστά στον Cs. Ο Νόβακ, αλλά ο Κρόνερ επενέβη την καλύτερη στιγμή για να σουτάρει.

29ο λεπτό: ανταλλαγή με επισκέπτες: Γκρέσο αντι αυτου Αλαξά έφτασε.

27ο λεπτό: Herjeczki λαμβάνονται από τα δεξιά, σε οξεία γωνία, Holzer ωστόσο, απέκρουσε.

24ο λεπτό: Διάλειμμα για ποτό.

22ο λεπτό: Németh E. Του έστειλε την μπάλα 28 γιάρδες, Κεφάλι πέταξε και χτύπησε τη μπάλα στα μισά στη δεξιά γωνία.

Στη σκιά, το θερμόμετρο δείχνει 34 βαθμούς στο στάδιο Haraszti út.

12 λεπτά: ένα πέρασμα προς τα δεξιά Lovrencsics B. μετά βίας έγνεψε καταφατικά.

10ο λεπτό: Γκάλφι κιτρινίστηκε από τους γηπεδούχους επειδή πάτησε τον αντίπαλό του.

7ο λεπτό: Ριάσκο έλαβε κίτρινη κάρτα για μια προηγούμενη και πολύ δύσκολη συμμετοχή.

7ο λεπτό: Ο Hajdú τον έβαλε στη θέση του σφυρίζω, του οποίου το σουτ μπλόκαρε με το πόδι ο Φεγιέρ.

5ο λεπτό: Hajdú R. Σούταρε από τα 18 μέτρα στην κάτω δεξιά γωνία και ο Φεγιέρ πλάσαρε τη μπάλα στη γωνία με ωραία βολή.

3 λεπτά: Κατάσταση επισκεπτών! Herjeczki ξεκινώντας από τα δεξιά, έκανε σλάλομ μέσα από τους τοπικούς αμυντικούς, μετά από το κέντρο ευστόχησε στη μικρή γωνία από τα 7 μέτρα προς τα αριστερά, αλλά Holzer η μπάλα βγήκε από το πόδι του.

Ο Soroksár παίζει σε καθαρό μαύρο, ο Nyíregyháza παίζει σε καθαρό λευκό.

1ο λεπτό: Ο ΑΓΩΝΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα.

Στον προηγούμενο γύρο, η Soroksár έχασε 2-1 από την Kozármisleny και έχασε το αήττητο σερί της, τώρα ο Nyíregyháza, που είχε νικήσει καθαρά την ETO την τελευταία φορά με 3-2, επρόκειτο να το χάσει.

Χαιρετισμούς αγαπητοί αναγνώστες, ο αγώνας θα ξεκινήσει σύντομα. Θα δούμε τι κάνει ο πέμπτος Soroksár απέναντι στον έβδομο Nyíregyháza εντός έδρας.