Μετά από ένα λεπτό ήταν ακόμα χαρούμενος, τελικά έχασε από τον Φράντι στην Ελλάδα

Ο Ferencváros δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα τον αγώνα Βαρνάβας Βάργκα Από το δεύτερο λεπτό έστειλε με κεφαλιά την ελληνική εστία, αλλά ο διαιτητής βίντεο ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ.

Μετά από αυτό, οι ομάδες ηρέμησαν, οπότε τα λεπτά παίχτηκαν κυρίως στον αγωνιστικό χώρο και οι Έλληνες έπρεπε να περιμένουν μέχρι το 32ο λεπτό για να έχουν την πρώτη πραγματικά μεγάλη ευκαιρία. Carmo θα μπορούσε να είχε κεφαλιά από κοντά, Dibus απέκρουσε με ένα εκπληκτικό αντανακλαστικό.

Η κακή ποιότητα δεν βελτίωσε πολύ τη συνέχεια, οι άμυνες ήταν εξαιρετικά σταθερές οπότε δεν υπήρχε περίπτωση για καμία πλευρά.

Από το 55ο λεπτό, ο Ούγγρος πρωταθλητής πίεσε τον Έλληνα αντίπαλό του, σε αυτό το διάστημα των επτά-οκτώ λεπτών είχε αρκετά κόρνερ, αλλά δεν ήταν δυνατό να δημιουργήσει μια κατάσταση που απειλούσε το γκολ, έγραψε η MTI στην κουβέρτα της.

Ο Ολυμπιακός στη συνέχεια τακτοποίησε τις γραμμές του, κατάφερε να τις ενημερώσει με αλλαγές και έπαιξε λίγο πιο επικίνδυνο ποδόσφαιρο – μια φορά, ελ-Κάμπι Ο Ντίμπους χρειάστηκε για άλλη μια φορά να κάνει μεγάλη απόκρουση στο σουτ του.

Ο Μαροκινός επιθετικός δεν έκανε λάθος στο 83ο λεπτό Ροντίνεϊ πάσα από τα δεξιά φτάνει στον Ελ-Καμπί, ο οποίος δέχεται την μπάλα και από κοντά χτυπάει στη δεξιά γωνία (1-0).

Κάπως έτσι έκανε το επιτυχημένο ντεμπούτο του στον ελληνικό πάγκο ο Ισπανός τεχνικός, Jose Luis Mendilibarπου δεν γνώρισε ποτέ ήττα στο ντεμπούτο του.