Η Άστον Βίλα κέρδισε στο 94ο λεπτό, η Νορντζέλα σκόραρε επτά

Στον δεύτερο γύρο της φάσης των ομίλων της Ευρωπαϊκής Football League, η δανέζικη Nordsjaelland σημείωσε επτά γκολ εναντίον της Ludogorets στους βραδινούς αγώνες, η Fenerbahce είχε δύο γκολ στο VAR στην παράταση, αλλά κέρδισε, ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ο πρώην επιθετικός της MTK Bojan Miovszki έσωσε Η Αμπερντίν από ένα σημείο κόντρα στην HJK.

Η κεφαλιά του ΜακΓκίν (σε μπορντό) άξιζε τρεις πόντους (Φωτογραφία: Getty Images)

Στην ομάδα Ε Ο Βόσνιος Ζρίνσκι ταξίδεψε στην έδρα της Άστον Βίλα και κράτησε για μεγάλα διαστήματα, παρόλο που η ομάδα του Ουνάι Έμερι είχε πολύ περισσότερη κατοχή και αρκετές προσπάθειες για γκολ. Η Μόσταρ λίγο έλειψε να σκεφτεί ότι θα έφευγε με έναν πόντο από το Μπέρμιγχαμ όταν η κεφαλιά του Τζον ΜακΓκίν βρήκε τον δρόμο προς την εστία των φιλοξενούμενων μετά από πάσα από τα δεξιά στο 94ο λεπτό.

Ο ΣΚΟΠΟΣ MCGINN

Άστον Βίλα [1] – 0 Zrinjski Mostar – John McGinn 90+4′
μεu/Viriato181 τένονταςποδόσφαιρο

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η ΑΖ προηγήθηκε λίγο μετά την ανάπαυλα χάρη σε ένα γκολ του Έλληνα Βανγκέλις Παυλίδης εναντίον της Λέγκια Βαρσοβίας. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα, η ομάδα βρισκόταν κάτω από έναν άνδρα όταν ο Mayckel Lahdo κλώτσησε τον Yuri Ribeiro στο κεφάλι. Παρά την έκθεση, οι Ολλανδοί διατήρησαν το πλεονέκτημά τους και μπόρεσαν να καταγράψουν την πρώτη τους νίκη στην κύρια ισοπαλία.

Ομάδα Γ Στη σύγκρουση του ΠΑΟΚ με τη Φρανκφούρτη, οι γηπεδούχοι της Θεσσαλονίκης δεν μπόρεσαν παρά να δείξουν ακυρωμένο γκολ μετά το VAR στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, αλλά προς το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου πήραν το πλεονέκτημα σε κανονικούς χρόνους. συνθήκες χάρη στον Andrija Zsivkovic. Οι Γερμανοί ισοφάρισαν στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου χάρη σε ένα γκολ του Αιγύπτιου Ομάρ Μάρμους και φαινόταν ότι η ισοπαλία θα κρατούσε όταν ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης κέρδισε το ματς για τους Έλληνες στην παράταση, 2-1.

Στη Σκωτία, φιλοξενούμενος της Αμπερντίν, η HJK είχε λίγο παραπάνω την μπάλα και τελικά στο 60ο λεπτό οι Φινλανδοί προηγήθηκαν χάρη σε γκολ του Μπόγιαν Ραντούλοβιτς. Οι Σκωτσέζοι ισοφάρισαν χάρη σε ένα γκολ του πρώην επιθετικού της ΜΤΚ Μπόγιαν Μιόβσκι, οπότε το ζήτημα της εξέλιξης μέσα στον όμιλο παρέμεινε ουσιαστικά ανοιχτό.

AH στα τέσσερα Η Νόρντζελαντ σκόραρε πέναλτι στο δεύτερο λεπτό, αλλά ο Λουντογκόρετς κατάφερε να ισοφαρίσει -επίσης από το σημείο του πέναλτι. Ωστόσο, στο 33ο λεπτό το σκορ έδειχνε ήδη προβάδισμα 4-1 σε εθνικό επίπεδο! Μάλιστα, οι Δανοί πέτυχαν και τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο: ο Σον σημείωσε αυτογκόλ, ο Μπέντζαμιν Νίγρεν ήταν ο μόνος που πέτυχε το δεύτερο γκολ του και ο Κρίστιαν Ράσμουσεν έκανε το 7-1 ένα λεπτό μετά την αλλαγή του.

Στο άλλο ματς, η Φενέρμπαχτσε ήταν 0-0 στην έδρα της Σπαρτάκ Τρνάβα στο 70ο λεπτό το Μεγάλο Σάββατο, μετά ο Τζόσουα Κινγκ διπλασίασε και ο Σεμπάστιαν Σιμάνσκι σκόραρε ένα λεπτό μετά τον στολισμό του Κέλβιν Οφόρι, αλλά μετά από πολλά λεπτά βίντεο, δεν ήταν αυτό. υπόθεση. δόθηκε λόγω οφσάιντ από τον διαιτητή. Η Φενέρ ​​παρόλα αυτά κέρδισε και οδηγεί τον όμιλο με δύο νίκες.

Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για τον αγώνα Ferencváros και τα γεγονότα του Ομίλου F εδώ.