Αν και ο Lakitelek πήρε το προβάδισμα, ο Kiskunfélegyháza II ισοφάρισε.

φωτογραφίες

Νομός II. Στον Βόρειο όμιλο του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου πραγματοποιήθηκε η 25η αγωνιστική, στην οποία η ομάδα Kiskunfélegyháza II ταξίδεψε στην έδρα της Lakiteleki TE.

Εικόνα εξωφύλλου και επιπλέον φωτογραφίες: Tamás Szentirmay

Στο 13ο λεπτό, ο Λάζλο Μπέσζε έσπρωξε τον Μπαρνάμπας Τομπάτς μέσα στην περιοχή του πέναλτι, για τον οποίο ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Zsolt László εκτέλεσε το πέναλτι, η μπάλα χτύπησε στο πάνω δοκάρι και αναπήδησε στην εστία, 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Henrik Szőke εκτέλεσε επίσης ένα φάουλ στην περιοχή του πέναλτι, για το οποίο του καταλογίστηκε ξανά πέναλτι. Αυτή τη φορά διαιτητής ήταν ο Zsolt László, αλλά αυτή τη φορά σούταρε στην αριστερή γωνία, 2-0. Στον υπόλοιπο χρόνο του πρώτου ημιχρόνου, αν και ο Λακιτέλεκ επιτέθηκε περισσότερο, δεν μπόρεσε να πετύχει περισσότερα γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε επίσης με ένα γρήγορο γκολ, αλλά αυτή τη φορά το σημείωσε ο Kiskunfélegyháza. Ο Szőke προσπάθησε να κατέβει από την αριστερή πλευρά, αλλά ο Krisztián Tamásy του έκανε φάουλ μέσα στην περιοχή του πέναλτι. Ο Tamás Szabó εκτέλεσε το πέναλτι, 2-1. Οι φιλοξενούμενοι επιτέθηκαν όλο και περισσότερο, αυτό ήταν το αποτέλεσμα. Στο 56′ μετά από πάσα από τα δεξιά, ο Ταμάς Καρσάι σούταρε στην κάτω αριστερή γωνία, 2-2. Μέχρι το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν κουρασμένοι, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κινδυνεύουν όλο και περισσότερο. Στο 90′ ο Ádám Szalai χτύπησε στο δοκάρι.

Υπήρχε ποικίλο παιχνίδι στον αγωνιστικό χώρο, στο οποίο ο Lakitelek ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο. Μετά την ανάπαυλα, ο Kiskunfélegyháza ισοφάρισε και θα μπορούσε ακόμη και να προηγηθεί την τελευταία στιγμή – ανέφερε η πύλη ειδήσεων της κομητείας.

Lakiteleki TE – Kiskunfélegyháza II: 2 – 2 (2 – 0)

Lakitelek, 100 θεατές, με οικοδεσπότη: Kevin Rosta (Tamás Juhász, Gergő Hunyadi).

Οικιστική γη: Czakó – Kotvics, Győri, Tombácz (Kovács L. 46), László Zs., Szabó Á., Illés K., Magyar P. (Kakó 60), Tamásy K., Dóka, Tamásy R.

Kiskunfeleghyza II: Balla – Tóth L., Horváth B., Besze, Szabó T. (Német 69), Karsai (Bereczki 84), Berekszászi, Görög (Kovács L. 84), Szőke, Polgár (Szalai 26), Fricska.

Σκόρερ: László 13. 18. ή Szabó T. 48, Karsai 56.