Ekl: Ο Gergő Bogár εντόπισε το ποδοπάτημα, οι Bernese δέχθηκαν πέναλτι

Η ομάδα του Ádám Szalai, FC Basel, έχασε με 1-0 ως φιλοξενούμενος της Bröndby στην προκριματική αγωνιστική της European Conference League, όπου διεξήχθησαν οι πρώτοι αγώνες του 3ου γύρου. Η ουγγρική ομάδα U Kerkez Milos (AZ) υπέστη επίσης μια εκτός έδρας ήττα με 1-0, η Hajduk Split του Gergő Lovrencsics κέρδισε την Guimaraes με 3-1, η KÍ του βετεράνου Φερόε Géza Turi υπέστη μια αποδεκτή ήττα στο Κοσσυφοπέδιο και ένας Ούγγρος διαιτητής στο πρόσωπο του Ο Gergő Bogár έπαιξε επίσης σημαντικό ρόλο στον αγωνιστικό κύκλο της Πέμπτης.

Ο Gergő Bogár δεν δίστασε να το επισημάνει (Φωτογραφία: Attila Török)

Το πρώτο γκολ της Γιουνγκ Μπόις που κέρδισε εντός έδρας την KuPS Jean-Pierre Nsame λήφθηκε από το πέναλτι που επιβλήθηκε για το φάουλ που έγινε σε βάρος του. Ο Καμερουνέζος επιθετικός πέταξε θεαματικά αφού πέρασε την μπάλα, αλλά ο τοπικός αμυντικός που του επιτέθηκε μάλλον πάτησε πραγματικά το πόδι του – Γκέργκο Μπόγκαρ τουλάχιστον ο διαιτητής τον εντόπισε. Η ΕΝΤΕΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Adam Szalai έφτασε στο 83ο λεπτό στη Βασιλεία, που βρισκόταν σε μειονεκτική θέση λίγο πριν και δεν μπορούσε να ανταγωνιστεί τον αρχηγό της εθνικής Ουγγαρίας. Ο Μπρόνμπι από την άλλη, το νικητήριο γκολ του πέτυχε ένας αναπληρωματικός, ο πρώην επιθετικός της Ντουνασερντάχελι, Μάρκο Ντίβκοβιτς, ο οποίος πέρασε λίγα λεπτά νωρίτερα, στο τέλος μιας αντεπίθεσης στο 74ο λεπτό. Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Υπέστη ήττα με ένα γκολ Μίλος Κέρκεζ την ομάδα του, τους Ολλανδούς Ο αλλά ο αμυντικός της εθνικής Ουγγαρίας έπαιξε όλο το παιχνίδι. Στο 61′ ήταν αυτός που σούταρε, ο τερματοφύλακας απέκρουσε, μετά το γκολ ήρθε από την αντεπίθεση: ο βιαστικός Γκλεν Μίντλετον πέτυχε το νικητήριο γκολ για τη Νταντί Γιουνάιτεντ μετά την επικράτηση του Κέρκεζ. Η ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Gergo Lovrencsics ήταν στον πάγκο, πέρασε στη Χάιντουκ στο 73ο λεπτό, με προβάδισμα 2-1, που κέρδισε μια ωραία νίκη κόντρα στην Γκιμαράες. Οι Πορτογάλοι προηγήθηκαν στο 61ο λεπτό, αλλά η κροατική ομάδα ανέτρεψε τα πράγματα και κέρδισε την Puskás Akadémia, η οποία είχε νικήσει την Puskás Academy στον προηγούμενο γύρο, με 3-1. Ο Filip Krovincovic δημιούργησε το τελικό αποτέλεσμα με μια μεγάλη βόμβα – Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Ο 48χρονος Ούγγρος τερματοφύλακας, Geza Turi κάθεται ανάμεσα στις εφεδρείες της ομάδας του Πρωταθλήματος Φερόε, α στο Klaksvik, που παραλίγο να τελειώσει στο Κοσσυφοπέδιο – το Ballkani προηγήθηκε με 3-0 στο 50ο λεπτό – αλλά ο τοπικός επιθετικός Páll Klettskard έπιασε το νήμα στο δεύτερο ημίχρονο και με τα δύο του γκολ έκανε το τελικό 3-2, δηλαδή επανέφερε τις ελπίδες της ομάδας του. για τη δεύτερη πράξη. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ KLETTASKARD ΕΔΩ!

Από τις νορβηγικές ομάδες, δεν είναι μόνο η Kisvárda που κέρδισε την Kisvárda με 3-0 Μούχλα ο αγώνας του έφερε πολλά γκολ: α πειρατής του βορρά ο Ιρλανδός τον έστειλε σπίτι με ένα πεντάρι Sligo, αφ ‘ετέρου Λίλεστρομ Αντίθετα, πήρε τα γκολ από τον Βέλγο φιλοξενούμενο του – ο Radja Nainggolan, ο οποίος πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της καριέρας του στην Ιταλία, σκόραρε δύο φορές από την Αμβέρσα στο πλευρό του.

Ανατολικά επίσης βελγικά Άντερλεχτ δεν δημιούργησε πρόβλημα επί πληρωμή νικώντας τους μακριά, θα μπορούσατε να πείτε ότι η επιτυχία ήταν υποχρεωτική, καθώς οι βελγικοί σύλλογοι έχουν νικήσει τους αντιπάλους τους στην Εσθονία εννέα στις δέκα φορές μέχρι στιγμής στη διοργάνωση ευρωπαϊκού κυπέλλου – έχουν καλύτερο ρεκόρ έναντι οποιασδήποτε άλλης χώρας εκτός από αυτήν. ΤΟ ΚΟΜΨΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ FÁBIO SILVA ΕΔΩ!

Οι Ιρλανδοί κέρδισαν επίσης: α Αθλητική ημέρα του Αγίου Πατρικίου Μετά από 13 χρόνια κέρδισε ξανά εκτός έδρας αγώνα Ευρωπαϊκού Κυπέλλου! Ο Serge Atakayi, που αντικαταστάθηκε λίγο πριν, εκμεταλλεύτηκε το 86ο λεπτό CSZKA Σόφιας σοβαρό λάθος στην προστασία του. Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Όχι πολύ καιρό πριν, η άλλη βουλγαρική πατίνα κλαμπ, α Levsky παραμένει χωρίς νίκη απέναντι σε μια πιο αδύναμη ομάδα στα χαρτιά, αλλά ο Filip Krasztev, που έχασε πέναλτι από νωρίς, έσπασε την μπάλα στην ομάδα της Μάλτας στο 95ο λεπτό. Σπαρτιάτες του Hamrun στην πόρτα του.

Κλουζ CFR Η Λευκορωσία έπαιξε ισοπαλία χωρίς τέρματα σε ουδέτερο έδαφος στη Σακαρία της Τουρκίας Με το Soligorsk.

Ο Zrinjsky Mostar Ηττήθηκε 1-0 από τη Ferencváros στον 1ο προκριματικό γύρο του BL, η πρωταθλήτρια Καζακστάν Tobolt – το μοναδικό γκολ του αγώνα Νίκο Γιάνκοβιτς Στο 76ο λεπτό: χτύπησε απευθείας από κόρνερ την εστία. Ο ΓΚΟΛ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ!