CFR Cluj – Jablonec 2-0. Τρανσυλβανοί, πρώτη νίκη στη Conference League. Τελευταία η ομάδα του Πετρέσκου

SPORT.RO

Ημερομηνία δημοσίευσης: Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2021, 9:35 μ.μ.

Ημερομηνία ενημέρωσης: Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2021, 9:38 μ.μ.

Το «διπλό» του Debeljuh έφερε τη νίκη στην Team Gruia, η οποία τερμάτισε τελευταία στον Όμιλο D. Η AZ Alkmaar είναι στην πρώτη θέση με 14 βαθμούς και η Randers τερμάτισε δεύτερη με επτά βαθμούς στην πρώτη θέση.Γύρος ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Η Jablonec με έξι βαθμούς και η CFR Cluj με τέσσερις βαθμούς συμπληρώνουν τον όμιλο.

CFR Cluj – Jablonec 2-0

90 + 4 λεπτά: Τέλος παιχνιδιού!

Λεπτό 83: ΓΚΟΟΟΟΛ – ΚΛΟΥΖ! Ο Ντεμπελιούχ δέχεται μια υπέροχη πάσα από τον Κοστάτσε, βρίσκεται μόνος του με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον εκτελεί με «σκάλα».

Λεπτό 59: Ευκαιρία CFR Cluj! Ο Peacock δοκιμάζει μια μεσαία μπάλα, αλλά ο Hanus πιάνεται οφσάιντ.

Λεπτό 46: Το παιχνίδι συνεχίστηκε!

Λεπτό 45 + 1: Παύση!

45 λεπτά: ΓΚΟΟΟΟΛ – ΚΛΟΥΖ! Ο Cristi Manea σεντράρει τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή από την κεφαλιά του Debeljuh. 1-0 για την πρωταθλήτρια Ρουμανίας!

Λεπτό 9: Η Jablonec έχει την πρώτη ευκαιρία στο Cluj! Ο Μαρτίνεκ γνέφει ξανά, αλλά η Καμόρα μπαίνει μέσα και αρνείται.

Λεπτό 1: Σφυρίζω !

Αρχικές ομάδες:

Μετά από μια καταστροφική καμπάνια στους ομίλους της Conference League, με μόνο έναν βαθμό στα πρώτα πέντε ματς, η CFR Cluj παίζει απόψε εντός έδρας με τους Τσέχους της FK Jablonec, LIVE από τις 19:45 στο PRO X και VOYO.

Είναι πολύ οδυνηρό, είπα και μετά την ήττα από τη Ράντερς ότι δεν ήταν η καλύτερη πορεία στην Ευρώπη, παρόλο που είχα μεγάλες προσδοκίες.

Αλλά νομίζω ότι είναι ένα σημαντικό παιχνίδι για εμάς, προσπαθώντας να ξεπλύνουμε το πρόσωπο που είχαμε σε αυτόν τον όμιλο, όντας στην τελευταία θέση, με μόνο έναν βαθμό», παραδέχτηκε ο διεθνής CFR Andrei Burcă.

Όλα ή τίποτα ταιριάζουν με την FK Jablonec

Δεν περίμενα να είμαι στη Conference League με ούτε έναν βαθμό μετά από πέντε αγώνες. Αλλά το επίπεδο στην Τσεχία, τη Δανία ή την Ολλανδία είναι πολύ πάνω από το επίπεδό μας» εξήγησε ο προπονητής Νταν Πετρέσκου.

Η πρωταθλήτρια Ρουμανίας έχασε κάθε ευκαιρία να προκριθεί στην επόμενη φάση του Europa Conference League, όπου η AZ Alkmaar (1η θέση, 11 βαθμοί) και η Randers FC (2η θέση, 7 βαθμοί) ή η FK Jablonec (3η θέση, 6 βαθμοί). ), ο Ρουμάνος αντίπαλος απόψε.

Πιθανές ομάδες

CFR Cluj: Bălgrădean – Κρ. Manea, Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu, Boateng, Deac – Omrani, Debeljuh, Păun

Προπονητής: Νταν Πετρέσκου

Έξω: Πετρίλα (τραυματίας)

FK Jablonec: Hanus – Holik, Surzyn, Martinec, Zeleny – Hubschman – Malinsky, Houska, Kratochvil, Pilar – Cvancara

Προπονητής: Petr Rada