BL ανδρικό μπάσκετ: το τέλος είναι πολύ ανεπιτυχές, σκίζει το Falco

Ο Falco ηττήθηκε για τρίτη φορά στο Champions League ανδρών μπάσκετ: οι Sombathiens είχαν μια στενή μάχη με την ομάδα του Στρασβούργου κατά τη διάρκεια των τριών δεκαλέπτων το βράδυ της Τρίτης, αλλά έχασαν το νήμα και υπέστησαν μια σκληρή ήττα με 85-63 από τη Γαλλίδα οικοδεσπότη τους.

Οι Γάλλοι βρήκαν τα περάσματα για να προστατέψουν τις κίτρινες φανέλες (Φωτογραφία: Vas Népe / Unger Tamás)

Ο όγδοος σχηματισμός στο γαλλικό πρωτάθλημα, ασημένιος Ολυμπιονίκης στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο το 2016, η δεύτερη υψηλότερη σειρά μετά την Ευρωλίγκα, δεν έφτασε στα καλύτερά του στο Szombathely στον 3ο γύρο του 2ου ομίλου του Champions League. , καθώς έχασαν τα τρία προηγούμενα παιχνίδια τους, αλλά είναι ένα μεγάλο γκρουπ για να αποδείξουν ότι μπορούσαν να κερδίσουν τον Ρύτας στο Βίλνιους, όπου οι κιτρινόμαυροι ήταν τρεις βαθμούς πίσω.

Οι Ντρούκερς του Szombathely, που έχουν καλή μνήμη, μπορούσαν να δουν μια γνωριμία στον αντίπαλο, γιατί ο Αμερικανός Κάμερον Τέιλορ έπαιξε έξοχα στην Πετς το 2018-2019. Αλλά δεν ήταν αυτός αλλά το τριπλό προβάδισμα του Léo Cavaliere στο 3ο λεπτό που ο Marvin Clark εκτόξευσε με δύο γρήγορα καλάθια και ο György Golomán σημείωσε επτά πόντους σε έξι λεπτά. Ο Φάλκο αποσύρθηκε επίσης με πέντε βαθμούς, που οδήγησε σε ένα εκτός έδρας 6-0. Οι Γάλλοι παίκτες ήταν εκρηκτικοί, αθλητικοί και τους άρεσε να προσπαθούν να βάλουν την μπάλα για επιτυχία – με επιτυχία. Ο Zoltán Perl άρπαξε το σύρμα στο δεύτερο τέταρτο, η γηπεδούχος μπάντα μπήκε ξανά, αυτή τη φορά με τέσσερις μονάδες, αλλά και πάλι ο φιλοξενούμενος απάντησε καλά, αυτή τη φορά δημιουργώντας ένα σερί 9-0 με επικεφαλής τον DeAndre Lansdowne.

Στο ημίχρονο, τα στατιστικά έδειχναν 14 μπάλες που πουλήθηκαν εντός έδρας, κάτι που είναι τεράστιο σε αυτό το επίπεδο, οπότε στην πραγματικότητα έπρεπε να είμαστε χαρούμενοι που η πρωταθλήτρια Ουγγαρίας είχε «μόνο» τρεις βαθμούς. Κάτι που συνέβη δέκα λεπτά μετά το γύρισμα, παρά το γεγονός ότι ο Szilárd Benke έκανε ένα ξεκάθαρο χατ-τρικ από την πρώτη εντός έδρας επίθεση. Προσωπικά σφάλματα στάλθηκαν στο Szombathely και στο Lansdowne σκόρπισαν καλάθια ασταμάτητα. Η συγκέντρωση των κίτρινων φανέλες ξεθώριασε, ο Περλ δέχτηκε ένα αντιαθλητικό λάθος για ανάκληση, οι τεχνικές του Άκος Κέλερ για το κείμενο, ενώ ο Αμερικανός Μάρβιν Κλαρκ σκόραρε αργά στο τρίτο δεκάλεπτο.

Μέχρι εκείνη τη στιγμή, ο Falco είχε σχεδόν προλάβει τον αντίπαλό του, πολεμώντας, αλλά πολλά ανόητα ελαττώματα είχαν εισχωρήσει στο παιχνίδι του.Η διάθεση γινόταν όλο και πιο τεταμένη, ο πάγκος των φιλοξενούμενων έκανε επίσης ένα τεχνικό λάθος, χωρίς να ξέρει ακριβώς γιατί… Το Στρασβούργο είχε ένα Προβάδισμα 12 πόντων στο 33ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα ο αγώνας κράτησε σχεδόν πέντε λεπτά. σε βίντεο. Αποφασίστηκε ότι ο Perl έκανε ένα αντιαθλητικό λάθος για δεύτερη φορά, αναγκάζοντάς τον να βγει από την αίθουσα.

Μάλιστα, η σύγκρουση κρίθηκε, γιατί μετά το ιντερμέδιο οι άνθρωποι του Szombathely δεν είχαν την ευκαιρία να βάλουν μακρινή βολή, οπότε βρίσκονται στην τετράδα χωρίς νίκη στον 2ο γύρο στον 2ο πύργο.

«Είναι δύσκολο να πει κανείς μετά από έναν τέτοιο αγώνα… Ωστόσο, αυτή η συνάντηση μπορεί επίσης να είναι ένα σημείο καμπής: μένουμε στο έδαφος και γιατρεύουμε τις πληγές μας, ή σηκωνόμαστε από το έδαφος και δείχνουμε τον χαρακτήρα της ομάδας μας στο Είμαι βέβαιος ότι το τελευταίο σενάριο θα πραγματοποιηθεί». αξιολογήθηκε εν συντομία Gyorgy Goloman, στο κέντρο της Falco.

ΑΝΔΡΑΣ BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
ΟΜΙΛΟΣ L, Γύρος 3
FALCO-VOLVO ALPS CAR SATURDAY-SIG ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ (Γαλλικά) 63-85 (18-17, 15-19, 21-25, 9-24)
Szombathely, 2820
θεατής. V: Πουρσανίδης (Έλληνας), Γιλμάζ (Τούρκος), Γιούρσεβιτς (Κροατικό)
Γεράκι: Varadi 10, PERL 21/6, Clark 4, GOLOMÁN 11/3, Keller 5/3. Ανταλλάσσω: Benke 8/6, Barac 2, Somogyi, Hawkins 2, Verastó, Kovacs B. Προπονητής: Μίλος Κονάκοφ
ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ: MESH 10/3, Taylor 5/3, LANSDOWNE 22/6, Rider 12/3, Morin 9. Ανταλλάσσω: UDONAH 12, MITCHELL 14/6, Curier 1. Προπονητής: Lassi Tuovi
Ανάπτυξη αποτελεσμάτων. 3 λεπτά: 9–7. 6.π. : 14–9. 2 μ.μ.: 27–23. 16:00.: 27–32. 8 μ.μ.: 33–36. 22. σελ.: 36–42. 24 ώρες: 36–47. 27. σελ.: 50–53. 30. σελ.: 54–61. 33. Σελ. : 57–69
Βαθμολογήθηκε: Clark (30 σελ.)
Που δημοσιεύθηκε: Perl (35 σελ.)
Ποσοστό ρίψης πεδίου: 26/52 (50%), αρθ. 32/65 (49%)
Ποσοστό σουτ τριών πόντων: 6/19 (32%), άρρωστος. 7/20 (35%)
Ποσοστό βολών πέναλτι: 5/5 (100%), άρρωστος. 14/21 (67%)
Bouncers (επιθετικός): 32 (7), άρρωστος. 31 (12). Τα περισσότερα ριμπάουντ: Barac 7, άρρωστος. Πλέγμα 6
Ασίστ γκολ: 8 ετών, άρρωστος. 23. Οι περισσότερες ασίστ: Perl 3, άρρωστος. Πλέγμα 9
Κερδισμένη/πουλημένη μπάλα: 26/07, άρρωστος. 14/12
ΚΥΡΙΑ ΕΚΘΕΣΗ
Milos Konakov:
– Το Στρασβούργο κέρδισε επάξια. Για εμάς η συνάντηση κράτησε περίπου τριάντα λεπτά και καταρρεύσαμε. Μερικοί από τους παίκτες μου έχουν μιλήσει πολύ, έχουν δουλέψει λίγο στο γήπεδο – πρέπει να κοιτάξεις στον καθρέφτη. Δουλεύουμε, προχωράμε!
Lassi Tuovi: – Ήμασταν προετοιμασμένοι για επιθετική άμυνα, επιθετικό επιθετικό παιχνίδι, γρήγορο μπάσκετ, μαχητικό, πόλεμο. Εφαρμόσαμε τις προγραμματισμένες τακτικές μας, συμπεριλαμβανομένου του εξαναγκασμού του αντιπάλου μας να πουλήσει πολλές μπάλες, χωρίς να αφήσουμε τον Φάλκο να παίξει το δικό του παιχνίδι.Επίσης, ρίξαμε ογδόντα πέντε πόντους στο Szombathely – δεν μπορεί να είναι δυστυχισμένος .