Ως βασικός, ο Ádám Martin έκανε το ντεμπούτο του στην ελληνική κορυφαία κατηγορία με εντός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού.

Η εθνική Ουγγαρίας έπρεπε επίσης να ξεκινήσει την επίθεση για να πετύχει το νικητήριο γκολ.

Κερδίστε στην Unibet, στοιχηματίστε σε αγώνες χωρίς ρίσκο! 20.000 HUF μπόνους αθλητικών στοιχημάτων + 60 δωρεάν περιστροφές σας περιμένουν! Εγγραφείτε τώρα! (x)

Το άρθρο συνεχίζεται παρακάτω

Ο Ádám Martin έκανε το ντεμπούτο του στο ελληνικό πρωτάθλημα με νίκη: η επιθετική ομάδα της εθνικής ομάδας της Ουγγαρίας, Aszterasz Tripoliz, κέρδισε 1-0 ως φιλοξενούμενος του Παναθηναϊκού την Κυριακή, την ημέρα του 1ου γύρου.

Ο László Kleinheisler, ο οποίος ανήκει στον Παναθηναϊκό, δεν ονομάστηκε για τον αγώνα, αλλά ο Ádám Martin ήταν μέρος της βασικής ενδεκάδας των φιλοξενούμενων.

Ο nso.hu σύμφωνα με την αναφορά του, ο επιθετικός της εθνικής Ουγγαρίας πέρασε 74 λεπτά στο γήπεδο και σε αυτό το διάστημα έκανε σημαντικές κινήσεις: στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα έξω από το τέρμα και Στο 51ο λεπτό ξεχώρισε ο Xesc Regis με το εξαιρετικό του ξεκίνημα, το οποίο ο Zeca δεν μπόρεσε να αρπάξει όπως ήξερε στο προσκήνιο του 16ου.

Ο αμυντικός των γηπεδούχων δέχθηκε κόκκινη κάρτα και ο Aszterasz έλαβε ένα ελεύθερο λάκτισμα, το οποίο το ίδιο το θύμα εκτέλεσε στη δεξιά πλευρά του τέρματος – με αυτό το γκολ η φιλοξενούμενη ομάδα κέρδισε το άνοιγμα της σεζόν.

Ο αγώνας έγινε κεκλεισμένων των θυρών: Ο Παναθηναϊκός τιμωρήθηκε για επεισόδια που σημειώθηκαν στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την περασμένη σεζόν.