Το διπλό του τενίστα Szoboszló έσωσε ένα match point και προκρίθηκε – Debrecen News, Debrecen News | Debrecen και Hajdú-Bihar County News

Το διπλό του τενίστα Szoboszló έσωσε ένα ματς και προκρίθηκε

Μοντερέι – Το δίδυμο της Ουγγαρίας και της Ρουμανίας Anna Bondár και Elena Ruse κέρδισε με 12-10 στην τελική συντόμευση του τουρνουά WTA στο Μεξικό.

Η Anna Bondár, με την Elena-Gabriela Rusé στο πλευρό της, έσωσε ένα match point και προκρίθηκε στους προημιτελικούς του διπλού τουρνουά τένις σκληρού γηπέδου του Μοντερέι με συνολικό έπαθλο 259.000 $ (93,2 εκατομμύρια δολάρια φιορίνια).

Την Τετάρτη, το πρώτο δίδυμο Ουγγαρίας-Ρουμανίας συνάντησε το δίδυμο Τσεχίας-Ελλάδας Jesika Maleckova και Deszpina Papamihail. Ο αντίπαλος κέρδισε το πρώτο σετ, αλλά στη συνέχεια κατάφερε να ισοφαρίσει. Στον τελευταίο αγώνα, οι Μποντάρες κέρδισαν με 9-8 και οι Μαλέκοβας με 10-9. Όμως οι τελευταίοι τρεις πόντοι της μάχης 1:38 ανήκαν στο δίδυμο Ουγγαρίας-Ρουμανίας.

Ο αθλητής Hajdúszoboszló SE αποχαιρέτησε τον μεξικανικό αγώνα στον πρώτο γύρο του απλού.

Anna Bondár, Elena Gabriela Ruse (Ουγγρική, Ρουμάνα, 1η) – Jesika Maleckova, Deszpina Papamihail (Τσεχία, Ελλάδα) 2:6, 7:5, 12-10, τελικό κύπελλο

Η Dalma Gálfi, με την Danka Kovinic στο πλευρό της, έμεινε νοκ άουτ στο διπλό γύρο των 16 στο τουρνουά τένις σκληρού γηπέδου γυναικών στο Όστιν, αξίας 260.000 $ (94 εκατομμυρίων HUF).