πρωτάθλημα – Η Lange έχασε από τη MU, η Union κέρδισε παρά τον αποκλεισμό του Schäfer

Ο τερματοφύλακας της Πρέμιερ Λιγκ ανέτρεψε τα πράγματα χάρη στον Μάρκους Ράσφορντ, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή, ο επιθετικός της εθνικής Αγγλίας συνέβαλε στην επιτυχία με δύο γκολ και μια ασίστ.

Ο ηγέτης της Bundesliga András Schäfer είχε επίσης την ευκαιρία να ξεκινήσει αυτή τη φορά, αλλά ο μέσος της εθνικής ομάδας έκανε ένα τεράστιο λάθος στο πρώτο ημίχρονο.

Το παιχνίδι διακόπηκε για σχεδόν 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο αφού και τα δύο στρατόπεδα φιλάθλων πέταξαν πυροτεχνήματα μεταξύ τους. Μετά την επανεκκίνηση, η Ουνιόν που έπαιξε ποδόσφαιρο με ανδρικό μειονέκτημα πήρε τους τρεις βαθμούς χάρη στον Σέραλντο Μπέκερ και παράλληλα την πρώτη της νίκη στη σειρά.

Europa League, φάση ομίλων, 3ος γύρος:

Όμιλος Α: FC Zürich (Ελβετία)-PSV Eindhoven (Ολλανδία) 1-5 (0-4)

μετά: Άρσεναλ (Αγγλικά)-Bodö/Glimt (Νορβηγικά) 9:00 μ.μ.

Ομάδα Γ:
HJK Ελσίνκι (Φινλανδία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 1-1 (0-1)

αργότερα:
ΑΣ Ρόμα (Ιταλική)-Ρεάλ Μπέτις (Ισπανία) 21.00

Ομάδα Δ:
Μάλμε (Σουηδία)-Ουνιόν Βερολίνου (Γερμανία) 0-1 (0-0)

αργότερα:
Μπράγκα (Πορτογαλία) – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ (Βέλγιο) 21.00

Όμιλος Ε: Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία)-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία) 0-2 (0-0) Ομόνοια (Κύπρος)-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλικά) 2-3 (1-0)

Βαθμολογία: 1. Ρεάλ Σοσιεδάδ 9 βαθμοί, 2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 6, 3. Σερίφ Τιρασπόλ 3, 4. Ομόνοια 0

αργότερα:

Β’ όμιλος: Ρεν (Γαλλία)-Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία) 21:00 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 21:00 μ.μ. Ομάδα G: Ολυμπιακός (Ελλάδα)-Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν) 9:00 μ.μ. Fribory. )-Νάντη (Γαλλία) 9:00 μ.μ.