ΠΑΟΚ, σημαντική νίκη στο έδαφος του Άρη Θεσσαλονίκης. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου αποκλείστηκε μετά από ένα σκάνδαλο στο δεύτερο ημίχρονο

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
19.03.2023, 21:49

Η ομάδα με επικεφαλής τον Răzvan Lucescu, ΠΑΟΚ, πέτυχε σημαντική νίκη στον γύρο νούμερο 27 του ελληνικού πρωταθλήματος, με 2-1, στο έδαφος της Άρης Θεσσαλονίκης.

Η επιτυχία είναι ακόμη πιο σημαντική αφού στο ημίχρονο το σκορ ήταν απέναντι στην ομάδα με επικεφαλής τον πρώην τεχνικό της Rapid και της FC Brașov.

ΠΑΟΚ, νίκη στον Άρη Θεσσαλονίκης. Αποκλείστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Πίσω από τα αποδυτήρια ο Σάστρε στο πέναλτι και ο Άντρια Ζίβκοβιτς σκόραρε και έφερε πίσω 3 σημαντικούς βαθμούς στη βαθμολογία του ΠΑΟΚ.

Ραζβάν Λουτσέσκου ένιωσε πλήρως την ένταση του παιχνιδιού και, στο δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε την κόκκινη κάρτα. Υποχωρητικός τον ελληνικό Τύποο Ρουμάνος πέταξε ένα αντικείμενο στις κερκίδες το οποίο κατέληξε στο γρασίδι από τα χέρια των επίσημων οπαδών.

Από εκεί στο σκάνδαλο, έμεινε μόνο ένα βήμα ακόμα και οι υπεύθυνοι του Άρη Θεσσαλονίκης δυσκολεύτηκαν με τον Ραζβάν Λουτσέσκου και ο διαιτητής αποφάσισε να στείλει τον τεχνικό του ΠΑΟΚ στα αποδυτήρια.