ΠΑΟΚ – Λίνκολν 2-0. Η ομάδα του Răzvan Lucescu τερματίζει δεύτερη στον όμιλο Conference League

SPORT.RO

Ημερομηνία δημοσίευσης: Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2021, 23:52

Ημερομηνία ενημέρωσης: Πέμπτη 09 Δεκεμβρίου 2021, 23:57

Κορυφαία η Κοπεγχάγη και η Σλόβαν Μπρατισλάβα με οκτώ βαθμούς και ο Λίνκολν με μηδέν βαθμούς συμπληρώνουν τον όμιλο.

ΠΑΟΚ – Λίνκολν 2-0

Λεπτό 90+3: Τέλος αγώνα!

Λεπτό 56: ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ! Ο Schwab προηγείται στο σκορ με 2-0 για την ομάδα του Răzvan Lucescu.

Λεπτό 46: Το παιχνίδι τελείωσε!

Λεπτό 45: ΠΑΥΣΗ!

Λεπτό 17: ΓΚΟΟΟΛ – ΠΑΟΚ Ο Ζίβκοβιτς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή.

Λεπτό 1: Σφυρίζω !

Ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, η ομάδα με προπονητή τον Răzvan Lucescu, στην οποία αγωνίζεται και ο Alexandru Mitriță, καταλαμβάνει την 3η θέση στον όμιλο F, με οκτώ βαθμούς, ισοβαθμώντας με τη δεύτερη στη βαθμολογία, τη Slovan Bratislava. Για να εξασφαλίσουν τη δεύτερη θέση και υπονοούμενα την πρόκριση στον 16ο γύρο της διοργάνωσης, οι Έλληνες χρειάζονται μια νίκη κόντρα στη Λίνκολν και μια ανώτερη διαφορά τερμάτων από τη σλοβακική ομάδα.

Περνώντας στον τελευταίο γύρο, η Σλόβαν Μπρατισλάβα έχει διαφορά τερμάτων +3 (8-5), ενώ ο ΠΑΟΚ +2 (6-4).

Αντίθετα, τα Lincoln Red Imps είναι τα τελευταία της δέσμης. Οι πρωταθλητές Γιβραλτάρ δεν έχουν καταφέρει να κερδίσουν βαθμούς στα έξι ματς που έχουν παίξει μέχρι στιγμής, με διαφορά τερμάτων 2-15.

Στο άλλο παιχνίδι του Ομίλου F, η Σλόβαν Μπρατισλάβα θα παίξει για την FC Κοπεγχάγης. Νίκη με σκορ στη Δανία χρειάζονται και οι Σλοβάκοι που έχουν ισοπαλία και στα δύο απευθείας ματς με τον ΠΑΟΚ.

Στον πρώτο αγώνα μεταξύ Λίνκολν και ΠΑΟΚ, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου κέρδισε με 2-0, μετά από επιτυχίες των Ακπόμ και Μιτρίτσια.

“Ξέρουμε ότι το παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό. Είναι ένα παιχνίδι που μπορεί να αλλάξει τη σεζόν σου. Νομίζω ότι παίξαμε καλά μέχρι τώρα, αλλά δεν είχαμε ισορροπία. Μιλήσαμε με την ομάδα και θέλουμε να αλλάξουμε την τελευταία εικόνα που μας έχει απομείνει. “, είπε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, πριν τον αγώνα.