ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, νίκη με τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο. Ο Taison σκόραρε στο ντεμπούτο του για την ομάδα του Răzvan Lucescu

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
18.01.2023, 22:57

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκηςο σχηματισμός του Ραζβάν Λουτσέσκου (53), τη νίκησε Παναθηναϊκός στα προημιτελικά του Κύπελλο Ελλάδας.

Στον πρώτο αγώνα των προημιτελικών, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης κέρδισε εντός έδρας με σκορ 2-0.

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης – Παναθηναϊκός 2-0. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι κοντά στην πρόκριση στα ημιτελικά

Ισόπαλο 0-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν τα γκολ που θα μπορούσαν να σημαίνουν την πρόκριση του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο Ισπανός Μπράντον Τόμας άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό.

Στο 69′ ο Βραζιλιάνος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο Ο Taison, νεομεταγραφημένος από τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Βραζιλιάνος που συνεργάστηκε και με τον Μιρτσέα Λουτσέσκου σκόραρε για το 2-0, χάρη στην ασίστ του Ολιβέιρα.

Κάπως έτσι τελείωσε η αναμέτρηση των δύο ομάδων και η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου απομακρύνεται με την πρώτη ευκαιρία να προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο επαναληπτικός αγώνας του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης θα διεξαχθεί στις 25 Ιανουαρίου στις 18:00.