Ο ΠΑΟΚ, στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά από ένα δραματικό ματς με τον Ολυμπιακό. Ο Alex Mitriță τραυματίστηκε

• Nations League: Ουγγαρία – ΑγγλίαΣάββατο, 7:00 μ.μ., Digi Sport 1

• Nations League: Ιταλία – ΓερμανίαΣάββατο, 21:45, Digi Sport 1

Ο ΠΑΟΚ κατέχει το Κύπελλο Ελλάδας

Στο γύρο το σκορ ήταν 0-0. Το ίδιο αποτέλεσμα σημειώθηκε και στην Αθήνα, μετά από 90 λεπτά. Στην παράταση, ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό από το σημείο του πέναλτι στο 105ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 109′ μέσω του Αντόνιο Κόλακ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου χάρη στον κανόνα των εκτός έδρας γκολ.

Με το ρολόι να δείχνει 62 λεπτά, ο Alexandru Mitriță μπήκε στον αγώνα στη θέση του Alexandru Mitriță.

Ο Ρουμάνος διεθνής τραυματίστηκε στο γόνατο. Μέχρι τη στιγμή του τραυματισμού, ο Mitriță είχε δύο σημαντικές ευκαιρίες για σκοράρισμα.

Στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης θα αντιμετωπίσει έναν ακόμη ιστορικό αντίπαλο, τον Παναθηναϊκό Αθηνών.

Ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης κατέχει το Κύπελλο Ελλάδας, με 8 τρόπαια.

Λέξεις κλειδιά: Ραζβάν Λουτσέσκου , ο τελικός , παοκ , Ολυμπιακοί αγώνες , κύπελλο Ελλάδας , Άλεξ Μιτρίτα , μιτροειδική βλάβη