Ο Μάρεϊ έπεσε νοκ άουτ σε μια μαραθώνια μάχη, αδιαφορώντας για τον Cicipast

Στην αρχή του πρώτου γύρου του US Open στη Νέα Υόρκη, αποκλείστηκε μετά από σχεδόν πεντάωρο αγώνα ενάντια στον πρώην παγκόσμιο ηγέτη Andy Murray Sephanos Cicipas – ο Σκωτσέζος τενίστας παραπονέθηκε μετά τον αγώνα ότι ο Έλληνας δρομέας έσυρε την ίδια ώρα. και είπε ότι δεν το σέβεται πλέον.

Ενα δ

Ο Andy Murray δεν σέβεται πλέον τον Cicipast (Φωτογραφία: AFP)

Όπως ίσως έχετε μαντέψει, αυτό είναι Andy Murray–Szefanosz Cicipasz Το ζευγάρι έφερε τον πιο συναρπαστικό αγώνα του πρώτου γύρου του US Open: ο πρώτος κέρδισε το πρώτο και το τρίτο σετ, ακολουθούμενος από τον Έλληνα δρομέα, ο οποίος τελικά θριάμβευσε μετά από πέντε σετ και 4 ώρες 49 λεπτά αγώνα.

Ο Cicipasz, ο οποίος κατετάγη τρίτος στην παγκόσμια κατάταξη, ζήτησε διάλειμμα δύο φορές: πρώτα ιατρικό διάλειμμα (λόγω του αριστερού του ποδιού) μετά το τρίτο σερί ήττας και μετά διάλειμμα μπάνιου για περίπου οκτώ λεπτά μετά. Το νικητήριο τέταρτο σετ, παραπονέθηκε ο Murray .

«Είμαι απογοητευμένος, νιώθω ότι οι διακοπές του αγώνα είχαν μεγάλο αντίκτυπο στο τελικό αποτέλεσμαΑυτός είπε Ο τρεις φορές νικητής του Grand Slam Andy Murray μετά τον αγώνα. – Δεν λέω ότι θα είχα κερδίσει σίγουρα, αλλά οι διακοπές είχαν μεγάλο αντίκτυπο στο παιχνίδι. Νομίζω ότι είναι ένας σπουδαίος παίκτης της Cicipasz, αλλά έχασε τον σεβασμό μου.

Ο Έλληνας Δρομέας – πρώην ο Γερμανός Αλεξάντερ Ζβέρεφ κατηγορήθηκε ότι σφυρηλάτησε ένα άδικο πλεονέκτημα από τα διαλείμματα – η απάντησή του δεν χάθηκε, είπε ότι δεν παραβίασε τους κανόνες οπότε δεν κατάλαβε το ξέσπασμα του Μάρεϊ.

«Δεν παραβίασα κανέναν κανόνα, έπαιξα σύμφωνα με τις οδηγίες. Δεν ξέρω πώς ένιωσε ο αντίπαλός μου κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, δεν ασχολήθηκα μαζί του είπε ο Σεφάνος Τσίτσιπας.

Είναι υπερβολικό Νίκος Κύργιος που άρπαξε από τον Ισπανό Ρομπέρτο ​​Μπαουτίστα σε τρία ρέοντα σετ.

Είναι η υπεράσπιση πρωταθλήτρια γυναικών και θα είναι επίσης πρωταθλήτρια το 2018 Ναόμι από την Οσάκα αποχαιρέτησε την Τσέχα Μαρί Μπουζκόβα σε δύο αγώνες.

Δύο Ούγγροι ενδιαφέρονται για την κύρια κλήρωση του τουρνουά, Μάρτιν Φούτσοβιτς και Galfi Dalma την Τρίτη (ξεκινά σήμερα) στη Νέα Υόρκη.

US OPEN, ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (σκληρό κομμάτι 57.500.000 $)
ΜΟΝΟΣ ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 1 (για να φτάσει στην 64η θέση)

Πέλλα (Αργεντινή) – Krajinovich (Σερβικά, 32) 6:7, 6:3, 6:2, 6:2
Trungelliti (Αργεντινή) – Davidovich Fokina (Ισπανία, 29) 5:7, 6:3, 7:5, 6:7, 6:4
Molcan (Σλοβακικά) – Ilkel (Τουρκικά) 4:6, 6:3, 6:1, 6:1
van de Zandschulp (Ολλανδία)–Taberner (Ισπανικά) 2:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:3
Rose Mountain (Φινλανδικά) – Majchrzak (Πολωνικά) 6:4, 6:2, 3:6, 6:1
Rinderknech (Γαλλικά) – Kechmanovich (Σερβικά) 6:7, 3:6, 7:5, 6:3, 6:4
Popyrin (Αυστραλία) -Albot (Μολδαβία) 6:3, 6:7, 6:3, 6:3

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΓΥΡΟΣ 1 (για την 64η θέση)
Σαμπαλένκα (Λευκορωσία, 2η) – Στογιάνοβιτς (Σερβικά) 6:4, 6:7, 6:0
Οσάκα (Ιαπωνία, 3η) – Μπουζκόβα (Τσεχία) 6:4, 6:1
Σβιτόλινα (Ουκρανία, 5η) – Μαρίνο (Καναδός) 6:2, 6:3