Ο Άλιμπεκ σπάει δίχτυα στην Ελλάδα! Σκόραρε ξανά για τον Ατρόμητο, αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε να κερδίσει. Ρόταρυ, φονταμενταλιστής

SPORT.RO

Ημερομηνία δημοσίευσης: Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022, 7:53 μ.μ.

Ημερομηνία ενημέρωσης: Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022, 7:57 μ.μ.

Και οι δύο Ρουμάνοι επιθετικοί ξεκίνησαν για τους γηπεδούχους. Ο Μούνιτς κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον Ατρόμητο στο 15′ και στο 35′ ο Ντένις Αλίμπεκ έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκορ.

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε αφού προηγήθηκε με 2-0! Ο Άλιμπεκ σκόραρε, ο Ροτάριο ήταν φονταμενταλιστής

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 2-0 στην ανάπαυλα, αλλά ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, οι Λάμπρου και Φελλίπε αποκατέστησαν την ισοπαλία και κατάφεραν να φέρουν έναν βαθμό στην κρητική ομάδα που τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες.

Ο Ντένις Άλιμπεκ δεν τελείωσε τον αγώνα. Αντικαταστάθηκε στο 63ο λεπτό από τον Κλωναρίδη, τον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ Αθηνών. Ο Dorin Rotariu ήταν όμως απογοητευμένος.

Ο Ατρόμητος παραμένει δεύτερος στην Ελλάδα με 14 βαθμούς, τέσσερις πίσω από την επόμενη της βαθμολογίας, τη Λαμία. Την τελευταία θέση καταλαμβάνει η Σμύρνη που έχει δέκα βαθμούς.

Στον επόμενο γύρο ο Ατρόμητος θα ταξιδέψει στον Αστέρα Τρίπολης.