Ιωνικός 1-1. Ο Alex Mitriță τραυματίστηκε στον πρόσθετο χρόνο

• League 2: HermannstadtΣτο ΚλουζΤρίτη, 7:00 μ.μ., Digi Sport 1

• UCL: ΒαυαρίαΣάλτσμπουργκΤρίτη, 22:00, Digi Sport 1

Ομάδα με προπονητή τον Răzvan Lucescu Μετά από 33 λεπτά, ο Stefan Schwab έστειλε ένα φάουλ ψηλά πάνω από την περιοχή του πέναλτι. Το 1-0 για τον ΠΑΟΚ ήταν και το αποτέλεσμα της ανάπαυλας.

ΠΑΟΚ – Ιωνικός 1-1. Ο Alex Mitriță τραυματίστηκε στον πρόσθετο χρόνο

Στο 58′ ο Ιωνικός καταφέρνει να επαναφέρει την ισοπαλία, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Βραζιλιάνος Τουράμ, ο οποίος μπήκε στην ανάπαυλα.

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο ματς, τόσο από πλευράς κατοχής, όπου η αναλογία ήταν 54-46, όσο και σε αριθμό ευκαιριών, 12-3, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει στο τελευταίο ημίωρο.

Alex Mitriță, δανείστηκε από τη Νέα Υόρκη FC, ήταν φονταμενταλιστής στον ΠΑΟΚ, αλλά στην παράταση του αγώνα κατηγόρησε για τραυματισμό στο αριστερό πόδι. Αν και ο αγώνας έληξε στον αγωνιστικό χώρο, οι Έλληνες του Αφθονος Γράφω ότι ο Ρουμάνος έχει ιατρικά προβλήματα, αλλά η σοβαρότητά τους μπορεί να διαπιστωθεί μόνο μετά από λεπτομερείς εξετάσεις στις οποίες θα υποβληθεί τις επόμενες ημέρες.

ΠΑΟΚ, δεύτερη θέση στην Ελλάδα

Μετά την ισοπαλία με τον Ιωνικό, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης βρίσκεται στη δεύτερη θέση στην Ελλάδα, με 49 βαθμούς συγκεντρωμένους σε 24 αγώνες.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι 10 βαθμούς πίσω από τον κορυφαίο Ολυμπιακό, ο οποίος έχει λιγότερο αμφισβητούμενο παιχνίδι, με τον ΟΦΗ Κρήτης, αλλά έχει προβάδισμα επτά βαθμών έναντι της τρίτης ΑΕΚ, που συναντά τον Παναθηναϊκό σε αυτή τη φάση.

Λέξεις κλειδιά: παοκ , Άλεξ Μιτρίτα , παοκ – ιονικός