Ηττήθηκε στο τέλος του αγώνα Ρουμανία-Ελλάδα! Οι χωροφύλακες μοίρασαν ραβδιά στους οπαδούς

SPORT.RO

Ημερομηνία δημοσίευσης: Σάββατο 26 Μαρτίου 2022, 8:30 μ.μ.

Ημερομηνία ενημέρωσης: Σάββατο 26 Μαρτίου 2022, 08:37

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ανδρέας Μπουχαλάκης (39), με κεφαλιά από το κέντρο του Λημνιού.

Στο τέλος του αγώνα οι χωροφύλακες ετοίμασαν μια «έκπληξη» για τους οπαδούς της Στεάουα που πήγαν στον αγώνα.

Οι «διανομείς της δικαιοσύνης» περίμεναν τους οπαδούς της «Sud Steaua» για να μοιραστούν μπαστούνια και δακρυγόνα, αφού οι οπαδοί επέδειξαν εχθρική στάση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η Ρουμανία θα δώσει τον επόμενο προπονητικό αγώνα στις 29 Μαρτίου, με το Ισραήλ εκτός έδρας (Νετάνια, 8:45 μ.μ.), ενώ η Ελλάδα θα δώσει φιλικό αγώνα με το Μαυροβούνιο εκτός έδρας στις 28 Μαρτίου.

Ισραήλ – Ρουμανία Δευτέρα 28 Μαρτίου, από τις 8:45 μ.μ., ζωντανά ΠΡΟΞ και επάνω VOYO.RO.

ΣΥΝΙΣΤΩΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ

Το νέο & rdquo; μαργαριτάρι» του CFR Cluj!  Ο παίκτης που ξεκίνησε με γκολ στην εθνική U21 στέλνει μήνυμα στον Πετρέσκου

Ο Τάβι Ποπέσκου, σφυρίχτηκε από τους οπαδούς της Σουντ Στεάουα

Ο Florin Tănase του FCSB έλαβε κίτρινη κάρτα γιατί στάθηκε πάνω από την μπάλα και μπλόκαρε το γρήγορο φάουλ του αντιπάλου στο 61 λεπτά.

“Είδα ότι έγινε πόλεμος με κάποιους παίκτες, υπάρχουν πράγματα που δεν μπορώ να ελέγξω. Πιστεύεις ότι είναι φυσιολογικό; Όταν ακόμα σφυρίζουμε έναν παίκτη, έναν πρωτάρη, τον Τάβι Ποπέσκου.

Είμαι ο τύπος που δεν αλλάζω τα λόγια μου, έχω πει και σε συνέδρια ότι θα είναι απείρως πιο δύσκολο αν δεν έχεις την υποστήριξη και την υπομονή του κοινού. Υπομονή, για να καταλάβουμε ότι αυτό είναι το επίπεδο και ότι δεν πρέπει πλέον να κάνουμε παραλληλισμούς με το παρελθόν. Πρέπει να έρθουμε στην εθνική ομάδα και να ενθαρρύνουμε τους νεαρούς παίκτες. Αν μπουκάρεις έναν αρχάριο, έναν παίκτη που έχει δείξει πολλές δυνατότητες, είναι δύσκολο».Ο Edward Iordănescu είπε στη συνέντευξη Τύπου – περισσότερες λεπτομέρειες ΕΔΩ.