Εκλ: Η Ανδόρα μπορεί να πανηγυρίσει ξανά, έπιασε ομάδα της Σκωτίας

Η Inter Club d’Escaldes πρόσφερε τη μεγαλύτερη έκπληξη της ημέρας την Πέμπτη στο European Football Conference League: ο τελευταίος ασημένιος Ολυμπιονίκης του πρωταθλήματος της Ανδόρας κέρδισε τη Σκωτσέζικη Hibernian με 2-1 στον πρώτο αγώνα του 2ου γύρου των πλέι οφ.

Η χαρά του γκολ της Ανδόρας Adria Gallego (Φωτογραφία: Getty Images)

Στο 15ο λεπτό του αγώνα στην Ανδόρα λα Βέγια Adria Gallego Το πρώτο του σουτ αποκρούστηκε ξανά από τον τερματοφύλακα, αλλά το ριμπάουντ είχε ήδη κλωτσήσει από τον δεξιό μπακ (ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ!). μετά στο δεύτερο ημίχρονο Jean-Luc ανακουφίζει αύξησε το προβάδισμα από τεράστιο λάθος τερματοφύλακα (ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ!). Λίγο πριν την έναρξη Τζο Νιούελ σκόραρε από φάουλ, που ελάφρυνε κάπως την κατάσταση στο Εδιμβούργο, όσον αφορά τον δεύτερο αγώνα, αλλά οι μέρες που απομένουν μέχρι τότε θα είναι πολλές…

Είναι ήδη η πέμπτη νίκη του συλλόγου της Ανδόρας στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο και το φετινό ρεκόρ εξακολουθεί να είναι άδειο από ήττες: εκτός από ισοπαλία, είναι η δεύτερη νίκη. Στον προηγούμενο γύρο, η Ίντερ κέρδισε τη νεαρή ομάδα του Γκέζα Τούρι, τον Βίκινγκουρ Γκέτα από τα Νησιά Φερόε.

Ο Πολωνός Λεγεώνας ήταν κοντά στην ήττα στο Καζακστάν, αλλά κατάφερε να επιστρέψει από το έλλειμμα δύο τερμάτων Είναι χάλια κόντρα, αν και ο Μπλαζ Κράμερ, που είχε αλλάξει λίγα λεπτά νωρίτερα, πέτυχε την ισοφάριση από ύποπτη θέση στο 86ο λεπτό.

Ο Κύπριος ΑΠΟΙΛ ο πρώην αμυντικός της Φερεντσβάρος, ο Γεωργιανός Λάσα Ντβάλι Με το γκολ του που πέτυχε στο 65′ κέρδισε τον Βοϊβοντίνα.

Είναι έκπληξη ότι το Βασιλεία Το Καζακστάν χάνει εντός έδρας με δύο γκολ διαφορά Από Tobol – προσθέστε, παίξτε με εννέα παίκτες από το 69ο λεπτό λόγω δύο αναστολών.

Αγώνες πιθανών αντιπάλων ουγγρικών συλλόγων
CFR (Ρουμανικά) – Adana Demirspor (Τουρκική) 1–1 (Γίδα)
Twente (Ολλανδία)–Hammarby (Σουηδία) 1-0 (ZTE)
Έπαιξε την Τρίτη: Hamrun Spartans (Μαλτέζ) – Ντιναμό Τιφλίδας 2–1 (Franciscáros)
Εάν η DVSC προκριθεί, θα αντιμετωπίσει την Αυστριακή Ραπίντ Βιέννης.