δύο χρυσά, ένα ασημένιο στο κλείσιμο του άκρως επιτυχημένου Cadet Eb

Η ομάδα στιλέτο αγοριών και η ομάδα σπαθιών κοριτσιών τερμάτισαν δεύτερη στο πρωτάθλημα ντουέτο εθνικής ομάδας στο Νόβι Σαντ με τη δεύτερη θέση στην ομάδα μονομαχίας.

Την ημέρα λήξης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ξιφασκίας στο Νόβι Σαντ τη Δευτέρα, οι νεαροί Ούγγροι ολοκλήρωσαν τη φανταστική τους μέχρι τώρα εμφάνιση και προκρίθηκαν στον τελικό και των τριών ομαδικών διοργανώσεων.

Μετά τον τελικό: Cook on earth, Bálint στον παράδεισο • Φωτογραφία: Bizzi Team

Είναι δύσκολο να διακρίνεις τη διαφορά μεταξύ των εξαιρετικών παραστάσεων, οπότε με βάση το χρονοδιάγραμμα, ξεκινάμε τη γραμμή επαινώντας τα στιλέτα του αγοριού.
Budaházy Ambrus και Balint Almos είχε ήδη ξεπεράσει κάθε προσδοκία κερδίζοντας τον ατομικό τελικό ο ένας εναντίον του άλλου (το χρυσό έγινε πρώτο), αλλά οι υποσχέσεις δεν άξιζαν ένα μετάλλιο. Η ομάδα Bagdany Alberttel και Με τον Kean Horvath Επιπλέον, οι Μολδαβοί έφτασαν στη συνέχεια στα ημιτελικά με επιτυχία κόντρα στους Πολωνούς, στον οποίο οι Γάλλοι είχαν πιθανότητες τελικής νίκης. Οι Ούγγροι ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, αλλά το πλεονέκτημά τους με αυτοπεποίθηση άρχισε από νωρίς να εξασθενεί, οι Γάλλοι ισοφάρισαν στο τέλος, αλλά μετά το 44:44 ο Bálint παρέμεινε πιο συγκεντρωμένος και οδήγησε την τετράδα στον τελικό μετά από μια σπουδαία πράξη.

The Gold Medal Cadet Dagger Team Φωτογραφία: Bizzi Team

The Gold Medal Cadet Dagger Team • Φωτογραφία: Bizzi Team

Στον τελικό, πολλά ειπώθηκαν για τους Βρετανούς, που είναι επίσης εξαιρετικοί, ότι οι τρεις ξιφομάχοι τους ήταν επίσης μεταξύ των οκτώ κορυφαίων σε ατομικό Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα – αν και από αυτή την άποψη οι Ούγγροι δεν μπορούσαν να υποφέρουν από έλλειψη εμπιστοσύνης προς αυτούς. . Οι Βρετανοί ξεκίνησαν τη μάχη στα χρυσά πιο δύσκολα, αλλά μετά το μειονέκτημα των 23:30 επενέβη ο Budaházy. Κάλουμ Πένμαν και ανεστραμμένο με μέγιστη ισχύ 12:3. Μετά από αυτό, ο Bagdány απομάκρυνε και ο τερματιστής Bálint παρέμεινε ήρεμος καθ’ όλη τη διάρκεια, και ο ατομικός χάλκινος μετάλλιος του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Jaimie Cookkal είχε το πλεονέκτημα απέναντί ​​του. Ο Istvan Szabo Η ομάδα της Ουγγαρίας, με επικεφαλής, κέρδισε 45:42 και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης μαθητών στον τομέα της βόμβας!

Ασημένιο μετάλλιο στο λαιμό της ομάδας της μονομαχίας Φωτογραφία: Bizzi Team

Ασημένιο μετάλλιο γύρω από την ομάδα μονομαχίας • Φωτογραφία: Bizzi Team

ΕΝΑ Bulcsú Farkas, Ádám Horváth, Ágoston Kó, Domonkos Pelle Η μονομαχία της εθνικής ομάδας οδήγησε την ελληνική και την τουρκική ομάδα στα ημιτελικά. Μεταξύ των τεσσάρων ήταν οι Ισραηλινοί, μεμονωμένοι ασημένιοι μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Alon Sariddal στις τάξεις τους. Ωστόσο, τα αγόρια από την Ουγγαρία μπορεί να μην ήξεραν τι είχε πετύχει ο Σάριντ αυτές τις μέρες, καθώς το προηγούμενο ήταν κλειστό εναντίον του με εξαιρετική ξιφασκία και θετικό ρεκόρ. Η νίκη δεν ήταν πρόβλημα, με τη μονάδα τέσσερα στον τελικό με 45:33.

Ο ατομικός πρωταθλητής Ευρώπης είναι ο χρυσός Ολυμπιονίκης Jacopo Rizzi Ο Ιταλός γκαρντ με το όνομά του κοίταξε το μάτι του λύκου με τους Ούγγρους, στο οποίο υπήρχε χάλκινο μετάλλιο στους εφήβους Ματέο Γκαλάσι Ανατολή. ΕΝΑ Άντρας Πετέρδη Με επικεφαλής την εθνική ομάδα έκανε τα πάντα για το πιο λαμπερό μετάλλιο, αλλά σε αυτόν τον τελικό οι Ιταλοί αποδείχθηκαν καλύτεροι και προηγήθηκαν, κέρδισαν 45:33. Ένα υπέροχα αστραφτερό ασημένιο μετάλλιο, που αξίζει κάθε έπαινο, κρεμάστηκε στους λαιμούς των Ούγγρων αγοριών.

Η ομάδα epee που κέρδισε το χρυσό μετάλλιο Φωτογραφία: Bizzi Team

The Gold Medal Sword Team • Φωτογραφία: Bizzi Team

Η ομάδα του σπαθιού του κοριτσιού ήταν η τελευταία που μπήκε στον πάστορα και εμπιστεύτηκε να πει ότι ο τελευταίος θα ήταν πρώτος. Ο Λάουρα Κόβατς Η εθνική ομάδα του προπονητή ήταν ένα από τα φαβορί με βάση τα ατομικά αποτελέσματα έκτοτε Βιάσου Άννα συντριπτική περίφραξη πρώτα, Ζάνετ Κόβατς πέμπτος, Domonkos Emese έγινε έκτος πριν λίγες μέρες, όταν ήταν το τέταρτο μέλος της ομάδας, Λίζα Μπόγκναρ επίσης μια υπόσχεση εξαιρετικής χωρητικότητας.

Τα κορίτσια ξεκίνησαν μεταξύ των οκτώ και μπόρεσαν να φτάσουν στον ημιτελικό κόντρα στους Γάλλους αρκετά εύκολα προσπερνώντας τους Ισπανούς. Ο αγώνας ήταν πολύ συναρπαστικός μέχρι περίπου τα μισά της διαδρομής, στη συνέχεια όλα τα κορίτσια της Ουγγαρίας πήραν τους πόντους σε αφθονία και η επιτυχία 45:33 έληξε. Στον τελικό, η εθνική ομάδα μπόρεσε να προετοιμαστεί για τη μάχη που έληξε ολόκληρη την ηπειρωτική μάχη ενάντια στους Ρουμάνους. Το σενάριο δεν άλλαξε και πολύ από τα προηγούμενα, οι Ούγγροι κράτησαν τον έλεγχο των ασίστ και η Άννα Σπίζ ολοκλήρωσε τον τελικό χωρίς ενθουσιασμό, με νίκη σε 47:37. Άλλος ένας τίτλος πρωταθλητή Ευρώπης!

Οι Ούγγροι στο πάνω σκαλί του βάθρου Φωτογραφία: Bizzi Team

Κορίτσια από την Ουγγαρία στην κορυφή του βάθρου • Φωτογραφία: Bizzi Team

Η ουγγρική αποστολή παρουσίασε μια εκπληκτική παραγωγή στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κάντετ και Νεανίδων, όπου τερμάτισε στην κορυφή του πίνακα μεταλλίων και στις δύο ηλικίες. Στους juniors, ο Zsombor Keszthelyi, ο οποίος μονομαχούσε και οι δύο, κέρδισε το χρυσό, η Eszter Muhari κέρδισε το ασημένιο, ενώ η Gréta Gachályi άξιζε το χάλκινο και η Katinka Battai Sugár, που ήταν στο βάθρο, θα μπορούσε επίσης να πάρει την τρίτη θέση στο βάθρο. Επιπλέον, η γυναικεία ομάδα epee (Katinka Battai Sugár, Dorottya Beviz, Kíra Kíra, Luca Szűcs) και η γυναικεία ομάδα μονομαχίας (Lili Büki, Gréta Gachályi, Eszter Muhari, Réka Salamon) έγιναν πρωταθλήτριες Ευρώπης.

Στον τομέα των μαθητών, η Gréta Gachályi και ο Ambrus Budaházy κέρδισαν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, οι Jázmin Papp και Álmos Bálint κέρδισαν τη δεύτερη θέση και ο Frigyes Godó, ξιφομάχος, ήρθε τρίτος. Σε ομαδικούς αγώνες, ξιφομάχοι (Frigyes Godó, Zsombor Hanzély, Kornél Péch, Oszkár Vajda) και κορίτσια (Liza Bognár, Emese Domonkos, Zsanett Kovács, Anna Spiesz) Álmos, Budaházy Ambrus, Horváths καθώς και Bulcsú, Horváth Ádám, Kó Ágoston, Pelle Domonkos).

Οι νεαροί τερμάτισαν με έξι (τρία χρυσά, ένα ασημένιο, δύο χάλκινα) και οι δόκιμοι με δέκα (!) μετάλλια (έξι χρυσά, τρία ασημένια, ένα χάλκινο). Είναι μια μοναδική ουγγρική ισορροπία στην ιστορία των παγκόσμιων αγώνων για όλες τις ηλικίες.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KADETE, ΝΕΑ ΖΩΝΗ
Ομάδα στιλέτο αγοριών, 17 αρχάριοι. Όγδοος τελικός: Ουγγαρία-Μολδαβία 45:22 (Bagdány +12, Bálint +10, Horváth +4, Budaházy -4).
Τελευταίο τέταρτο: Ουγγαρία-Πολωνία 45:38 (Bálint +7, Bagdány +2, Horváth -2).
Ημιτελικό: Ουγγαρία-Γαλλία 45:44 (Bagdány +4, Bálint +3, Horváth -6).
Τελικές εξετάσεις: Ουγγαρία-Μεγάλη Βρετανία 45:42 (Budaházy +4, Bagdány 0, Bálint -1).
Τελικό αποτέλεσμα: 1. Ουγγαρία (Albert Bagdány, Álmos Bálint, Ambrus Budaházy, Keán Horváth, προπονητής εθνικής ομάδας: István Szabó, προπονητές: Zoltán Kessler, Lorenzo Mazza, Csaba Kun), 2. Μεγάλη Βρετανία, 3. Γαλλία.
Ομάδα μονομαχίας αγοριών, 25 βασικοί. Όγδοος τελικός: Ουγγαρία-Ελλάδα 45:33 (Pelle +10, Kó +2, Horváth 0).
Τελευταίο τέταρτο: Ουγγαρία-Τουρκία 30:29 (Pelle +4, Horváth -1, Kó -2).
Ημιτελικό: Ουγγαρία-Ισραήλ 45:33 (Pelle +5, Kó +5, Horváth +2).
Τελικές εξετάσεις: Ουγγαρία-Ιταλία 33:45 (Horváth -1, Melle -5, Kó -6).
Τελικό αποτέλεσμα: 1. Ιταλία, 2. Ουγγαρία (Farkas Bulcsú, Ádám Horváth, Ágoston Kó, Domonkos Pelle, προπονητής της εθνικής ομάδας: András Peterdi, προπονητές: Krisztián Hesz, Attila Kovács, István Márka, András Lánterástvl, Israel.
Κορίτσι ξιφομάχος, 12 μίζες. Τελευταίο τέταρτο: Ουγγαρία-Ισπανία 45:30 (Spiesz +10, Kovács +5, Domonkos 0).
Ημιτελικό: Ουγγαρία-Γαλλία 45:33 (Spiesz +9, Kovács +4, Domonkos -1).
Τελικές εξετάσεις: Ουγγαρία-Ρουμανία 45:37 (Kovács +5, Spiesz +4, Domonkos -1).
Τελικό αποτέλεσμα: 1. Ουγγαρία (Liza Bognár, Emese Domonkos, Zsanett Kovács, Anna Spiesz, προπονήτρια εθνικής ομάδας: Laura Kovács, προπονητές: Gergely Sárközi, Zsolt Nemcsik, Miklós Kósa), 2. Ρουμανία, 3. Γαλλία.

Περισσότερα Age News ΣΤΟ ΨΑΡΕΜΑ στην υποσελίδα των αθλητικών μας.