Το αθλητικό θέαμα του Σαββάτου: Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης στο γήπεδο. Σημείωση i

Το Σάββατο θα γίνουν τρεις αγώνες στο NB I football: Puskás Academy – Mezőkövesd, Budapest Honvéd – Kisvárda και Debrecen – Mol Fehérvár ζωντανά στο NSO! Θα αγωνιστούν επίσης οι Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Σίτι, Μπάγερν Μονάχου και Ρεάλ Μαδρίτης. Στους προημιτελικούς του Champions League γυναικών, η Győr θα ταξιδέψει στη Brest και στην NB ανδρών, η I Szeged-Veszprém θα είναι η δεύτερη.

ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Σημείωση i
ΓΥΡΟΣ 30
2:45 μ.μ.:
Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) – ζωντανά στο UFO!
5:00 μμ.: Budapest Honvéd – Master Kisvárda Bon (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport+) – ζωντανά στο UFO!
7:30 μ.μ.: Debrecen VSC – Mol Fehérvar FC (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) – ζωντανά στο UFO!

ΣΗΜ. III
ΠΥΡΓΟΣ 33
WESTERN GROUP
11:00:
Mosonmagyaróvár TE – Győr ETO II
4:00 μμ.: Zalaegerszeg II – Πάπας

ΣΗΜ. ΓΥΝΑΙΚΕΣ Ι
ΓΥΡΟΣ 18
3 μ.μ.:
Πρόοδος – DVTK

ΑΓΓΛΙΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ
ΠΥΡΓΟΣ 35
1:30 μ.μ.:
Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport1)
4:00 μμ.: Άστον Βίλα – Πόλη του Νόριτς
4:00 μμ.: Σαουθάμπτον – Κρίσταλ Πάλας
4:00 μμ.: Γουότφορντ-Μπέρνλι
4:00 μμ.: Γουλβερχάμπτον-Μπράιτον
6:30 πμ.: Λιντς Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker1)

ΓΑΛΛΙΚΟ ΛΙΓΚ
ΠΥΡΓΟΣ 35
5:00 μμ.:
Φακός-Νάντη (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport1)
9 μμ.: Rennes-Saint-Etienne (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport1)

Γερμανική Μπουντεσλίγκα
ΠΥΡΓΟΣ 32
3:30 μ.μ.:
Άουγκσμπουργκ-Κολωνία
3:30 μ.μ.: Αρμίνια Μπίλεφελντ – Χέρτα BSC
3:30 μ.μ.: Μπορούσια Ντόρτμουντ-Μπόχουμ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
3:30 μ.μ.: Μάιντς-Μπάγερν Μονάχου (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker1)
3:30 μ.μ.: VfB Στουτγάρδη-Βόλφσμπουργκ
6:30 πμ.: Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 2. Μπουντεσλίγκα
1:25 μ.μ.:
Ίνγκολστατ-Αμβούργο (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker1)

ΙΤΑΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
ΠΥΡΓΟΣ 35
3 μ.μ.:
Κάλιαρι-Βερόνα (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1)
3 μ.μ.: Νάπολη-Σασουόλο (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)
6 μ.μ.:
Σαμπντόρια-Γένοβα (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)
8:45 μ.μ.: Σπέτσια-Λάτσιο (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

Η ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΛΙΓΚΑ
ΠΥΡΓΟΣ 34
2 μ.μ.:
Αλαβές-Βιγιαρεάλ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker2)
4:15 μ.μ.: Ρεάλ Μαδρίτης-Εσπανιόλ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker2) – ζωντανά στο UFO!
6:30 πμ.: Βαλένθια-Λεβάντε (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker2)
9 μμ.: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Stacker2)

ΣΛΟΒΑΚΙΚΗ ΛΙΓΚ ΦΟΡΤΟΥΝΑ
PLAY, ΣΤΡΟΦΗ 8
6 μ.μ.:
Sered-DAC – ζωντανά στο UFO!

LIG SIPPER ΤΟΥΡΚΙΚΑ
8 μ.μ.:
Τραμπζονσπόρ-Αττάλεια (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1)

ΕΠΙΠΛΕΟΝ LIVE STREAMS ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
18η αγωνιστική Extraliga ανδρών
11:00:
Aquital Csákvár TC – PTE PEAC Kalo-Méh I
3 μ.μ.: Διακομιστές ASE I – MTE 1904-Hoffer I
4:00 μμ.: Győr Electric VSK I – CVSE-Swietelsky Future FM I
20η αγωνιστική της Extraliga γυναικών
11:00:
Team Békés – Ajka Table Tennis SE
11:00: Club Arena Győr BMDSE I – Kecskeméti Spartacus SK και KT
11:00: Ζυθοποιία Kanizsa SE I – Hufbau-Akker PVSE
11:00: Kiskunmajsa AC – Budapest Forest SE
11:00: SH-ITB Budaorsi SC – ASE Orosháza I
11:00: Szekszárd AC I – AC Nyíregyháza Γυναικών
Πύργος 21
4:00 μμ.:
Πινγκ πονγκ από την Ajka SE – Women AC Nyíregyháza
4:00 μμ.: Team Békés – ASE Orosháza I
4:00 μμ.: Ζυθοποιία Kanizsa SE I – Kecskemét Spartacus SK και KT
4:00 μμ.: Kiskunmajsa AC – Club Arena Győr BMDSE I
4:00 μμ.: SH-ITB Budaorsi SC – Hufbau Akker PVSE
4:00 μμ.: Szekszárd AC I – Budapest Forest SE

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
3:50 μ.μ.:
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Formula 1, Μονακό (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 1)

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ
10:30 π.μ.:
Εθνικό πρωτάθλημα πλέξιμο, ελεύθερο και γυναικών (KIMBA Sports Hall, Βουδαπέστη, Hollandi út 8.)

ΚΟΥΡΛΙΓΜΑ
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Γενεύη
10:00 π.μ.:
χάλκινο ματς
2 μ.μ.: τελικές εξετάσεις

ΕΙΔΟΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
2:55 μ.μ.: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Σόφια, Τελικός, Ημέρα 2 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport+)
Γυναίκες: 63kg (Özbas Szofi, Karakas Hedvig), 70kg (Gercsak Szabina)
Ανδρες: 73kg, 81kg (Attila Ungvari, Robert Rajkai)

ΓΚΟΛΦ
7 μ.μ.:
Γκολφ, Περιήγηση PGA (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport2)

ΠΟΔΗΛΑΤΟ
2 μ.μ.:
Tour de Romandie Men, Section 4 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport2)

ΤΟΠΙ
ΛΙΓΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΡΙΜΗΝΟΥ
6 μ.μ.:
Brest Bretagne (Γαλλία) – Audi ETO KC στο Győr (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1) – ζωντανά στο UFO!
ΑΝΔΡΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΗ Ι
5:00 μμ.:
Schieszl-Budakalász – Fejér-B.Á.L. Βέσπρεμ
5:15 μ.μ.: Επιλέξτε Szeged – Telekom Veszprém (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) – ζωντανά στο UFO!
6 μ.μ.: Dabas KC VSE – Sport36-Komló
6 μ.μ.: SBS Eger – Kecskemet TE
6 μ.μ.: Balatonfüred KSE – HE-DO B. Braun Gyöngyös
6 μ.μ.: Grundfos Tatabanya KC – Csurgói KK
ΣΗΜ. ΓΥΝΑΙΚΕΣ Ι
5:00 μμ.:
Vasas SC – MTK Budapest
6 μ.μ.: Siófok KC – Dunaújváros Kohász KA
6 μ.μ.: Alba Fehérvár KC – DVSC Schaeffler

ΜΠΑΣΚΕΤ
ΑΝΔΡΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΗ Ι
ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ, ΑΝΩ ΘΑΛΑΜΟΣ

6 μ.μ.: Falco-Volvo Alps Car Szombathely – Alba Fehérvár
7:15 μ.μ.: Egis Körmend-Sopron KC (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport+)
ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΠΙΤΙ
6 μ.μ.:
Danube Asphalt-DTKH Kecskemét – MVM-OSE Lions
6 μ.μ.: Kaposvár KK – Naturtex-SZTE-Szedeák,
ΚΑΤΩ ΘΑΛΑΜΟΣ
6 μ.μ.:
HÜBNER Nyíregyháza BS – Zalakerámia ZTE KK
6 μ.μ.: Pécs VSK-Veolia – Πυρηνικός Σταθμός SE
ΝΒΑ
9 μμ.:
πλέι οφ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1)

MOTOGP
ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΙΣΠΑΝΙΑΣ, ΧΕΡΕΣ
9:00 π.μ.:
Moto3, Δωρεάν πρακτική 3 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
9:45 π.μ.: MotoGP, δωρεάν προπόνηση 3 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
10:45 π.μ.: Moto2, δωρεάν πρακτική 3 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
12:30 μμ.: Moto3, χρονόμετρο (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
1:15 μ.μ.: MotoGP, δωρεάν προπόνηση 4 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)
2 μ.μ.: MotoGP, χρονόμετρο (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αρένα 4)

ΠΕΝΤΑΘΛΟ
Διαγωνισμός Παγκόσμιου Κυπέλλου, Βουδαπέστη (Εθνικό Πανεπιστήμιο Δημόσιας Διοίκησης) – τελικοί ανδρών και γυναικών

ΒΟΛΕΪ
Τελικός Extraliga ανδρών – Αγώνας 3
7 μ.μ.:
Ταμίας SE – Fino Kaposvár
Για την 5η θέση, 2η αγωνιστική
7:30 μ.μ.:
DEAC – Kecskemét RC
ΣΗΜ. I, Άνδρες, Πλέι οφ, Άνω Βουλή
4:00 μμ.:
Vidux-Szeged CSR – MEAFC-Miskolc
κάτω βουλή
8 μ.μ.:
Rákosmente – Szolnok Volleyball Club
Πλέι οφ γυναικών
3 μ.μ.:
MÁV Avant SC-Béricap – TFSE

ΜΠΙΛΙΑΡΔΟ
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, Σέφιλντ

11:00: John Higgins (Σκοτσέζος, 6) – Ronnie O’Sullivan (Αγγλικά, 2ος) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 1)
3:30 μ.μ.: Μαρκ Γουίλιαμς (Ουαλία, 8) – Τζαντ Τραμπ (Αγγλικά, 4) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 1)
7:45 μ.μ.: John Higgins (Σκοτσέζος, 6) – Ronnie O’Sullivan (Αγγλικά, 2ος) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 1)

ΤΕΝΙΣ
Τουρνουά ATP, Μόναχο
Τουρνουά ATP, Εστορίλ
11:00: Τουρνουά WTA, Μαδρίτη (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport2)

cfu
FIGHT NIGHT, ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ
Κυριακή, 0.00:
Rob Font-Marlon Vera (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
MEN OB I, PLAYING
ΓΙΑ 5η ΘΕΣΗ 2 ΑΓΩΝΕΣ
7 μ.μ.:
Budapest Honvéd SE – BVSC-Zugló
ΓΙΑ ΤΗΝ 11η ΘΕΣΗ 2 ΑΓΩΝΕΣ
6 μ.μ.:
PannErgy-Miskolc VLC – UVSE Hunguest Hotels
WORLD LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ
ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΚΤΩΡΟ, ΠΟΔΡΟΓΙΤΣΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
7 μ.μ.:
Ιταλία-Σερβία
ΧΑΛΚΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
3 μ.μ.:
Μαυροβούνιο-Ισπανία
ΓΙΑ 5η ΘΕΣΗ
5:00 μμ.:
Κροατία-Ουγγαρία
ΓΙΑ 7η ΘΕΣΗ
1 μ.μ.:
Γαλλία-Ελλάδα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

πρωινή εκπομπή Με τον Ντάνιελ
12:00 μ.μ.: Οικοδεσπότης: Balint Juhasz
Επιστροφή στο σπίτι, παρουσιάστρια: Zsolt Viranyi
4:00 μμ.: Καλεσμένη της ημέρας: Gabriella Kindl, χάλκινη Ολυμπιονίκης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και χρυσή Ολυμπιονίκης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, μητέρα του Mohács
5:00 μμ.: Ο Roland Nátrán, Πρόεδρος της Ουγγρικής Ένωσης Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, σχετικά με τα φετινά έργα. Αναφορά στον ποδοσφαιρικό αγώνα Puskás Akadémia – Mezőkövesd NB I
6 μ.μ.: Καλεσμένος: ο τενίστας Piros Zsombor, ο οποίος τερμάτισε στους 150 πρώτους της παγκόσμιας κατάταξης
7 μ.μ.: Έκθεση κατάστασης και σχόλια σχετικά με τον αγώνα BL του χάντμπολ Audi ETO KC Brest στο Győr και τη γρήγορη αξιολόγηση της ανδρικής ομάδας χάντμπολ Pick Szeged – Telekom Veszprém. Hon Defenders-Kisvárda NB I αναφορά ποδοσφαιρικού αγώνα
8 μ.μ.: Η ιστορία της Zsuzsanna Klima για το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο στο καράτε. Αναφορά για τον ποδοσφαιρικό αγώνα DVSC – Mol Fehérvár FC NB I
9 μμ.: Euro ποδόσφαιρο και μια αναδρομή στα γεγονότα της ημέρας
22.05: αθλητική περίληψη της ημέρας

Esther Povitsky

"Αθεράπευτος λάτρης του αλκοόλ. Περήφανος ασκούμενος στον ιστό. Wannabe gamer. λάτρης της μουσικής. Explorer."

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.