Συγκλονιστική ήττα, ο Κιζίλτζαρ έβγαλε νοκ άουτ τη ΝΚ Όσιγιεκ

Στο δεύτερο παιχνίδι του δεύτερου γύρου των προκριματικών του European Conference League, η NK Osijek ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από την Kizilzsar του Καζακστάν, αποχαιρετώντας τη σειρά με συνολικό σκορ 3-2.

Φωτογραφία: NK Osijek

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΛΙΓΚ, ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ
2. ΣΤΡΟΓΓΥΛΛΟΜΕΝΟ, ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΙΣΩ
NK Osijek (Κροατία) – Kizilzhar (Καζακστάν) 0–2 (0–0)

Τρώω, Στάδιο Gradski vrt, 5107 θεατής. Σκηνοθετημένο από: Παπαπέτρου (Ελληνικά)
Όσιγιεκ:
Ivusic – Bartolec (Μίλος, 75), Skoric, Loncar, Jurcevic – Lovric (Caktas, 62), Brlek (Beljo, 75) – Nejasmic, Fiolic (Mance, 82), Kleinheisler – Miérez. Ο επικεφαλής προπονητής: Nenad Bjelica
Κιζιλζάρ:
Λομπάντσεφ – Ταπάλοφ, Γκουρμάν, Καρσάκεβιτς, Μούζεκ, Μπουσμάν – Γιακόβλεφ (Μουλντίνοφ, 70), Μ. Κονέ, Ποντιό, Κοζλόφ (Ιβανιάντζε, 60) – Λομπζανίτζε (Μουράτσεφ, 82). Ο επικεφαλής προπονητής: Αλί Αλίεφ
Σκόρερ: Ιβανιάντζε (62). M. Koné (71.)
Εξελίχθηκε:
ο Κιζιλτζάρ3–2 συνολικά

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Η NK Osijek κέρδισε τον πρώτο αγώνα με την Kizilzzar με 2-1, και αυτό ήταν και εκτός έδρας, οπότε έπρεπε να κρατήσει το πλεονέκτημα εντός έδρας.

Αυτός απέτυχε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Καζάκοι σκόραραν δύο φορές σε διάστημα δέκα λεπτών. Αν και ο Nenad Bjelica προσπάθησε να ενισχύσει τις επιθέσεις με αλλαγές, του έλειπε η δύναμη να περάσει.

άφησε α 0 έως 2τότε ο Κιζίλτζαρ προκρίθηκε εκπληκτικά στον τρίτο γύρο των προκριματικών με σκορ 3-2, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ Κύπρου.

ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΛΕΠΤΟ

90+6. λεπτό: τελείωσε το ματς, αποκλείεται η ΝΚ Όσιγιεκ!

90+3. λεπτό: Ο Κονέ τον πυροβολεί.

Πέντε λεπτά παράταση

90ο λεπτό: Το σουτ του Κάκτας αποκρούεται.

87ο λεπτό: Κιτρινίζει και ο Μουράτσεφ, παίρνει χρόνο.

85ο λεπτό: Κάρτα παίρνει και ο Γιούρσεβιτς, έκανε φάουλ στον Μουλντίνοφ.

83ο λεπτό: Ο Λόμπαντσεφ λαμβάνει κάρτα.

82ο λεπτό: Κατεβαίνει και ο Λομπζανίτζε, επεμβαίνει ο Μουράτσεφ.

82ο λεπτό: Ο Φιόλιτς αντικαθίσταται από τον Μάντσε.

80ο λεπτό: Βέβαια τώρα η Όσιγιεκ επιτίθεται πολύ περισσότερο, αλλά η ομάδα του Καζακστάν είναι καλά συγκεντρωμένη μπροστά στην εστία της.

75ο λεπτό: Ο Μπρλέκ και ο Μπάρτολεκ κατεβαίνουν, στη θέση τους ο Μπέλγιο και ο Μίλος.

Ο Kizilzzar είναι τώρα στο δρόμο του.

71ο λεπτό: Προηγείται ο Κιζιλτζάρ με άλλους δύο! Στο τέλος της επίθεσης του Καζακστάν, ο Μπουσμάν σεντράρει στο κέντρο, ο Μούσα Κονέ κατευθύνει την μπάλα από την αριστερή πλευρά της εστίας στα δέκα μέτρα. 0 έως 2

70ο λεπτό: Ο Γιακόβλεφ κατεβαίνει, ο Μουλντίνοφ στη θέση του.

67ο λεπτό: Ο Kleinheisler έχει σύγκρουση, χρειάζεται θεραπεία, αλλά η υπόθεση δεν είναι σοβαρή.

65ο λεπτό: Ο Μπάσμαν σουτάρει, ο Ίβουσιτς πρέπει να σώσει.

62ο λεπτό: Ο Όσιγιεκ κάνει αμέσως αλλαγή, ο Λόβριτς βγαίνει, ο Κάκτας συνεχίζει αντί αυτού.

62ο λεπτό: Προηγείται η Κιζιλισάρ! Επίθεση από τα δεξιά, η πάσα συνεχίζει να διαχειρίζεται η άμυνα του Εσσετσίν, αλλά ο Ιβανιάντζε που μπήκε πριν από δύο λεπτά, φτάνει και σουτάρει από κοντέρ στην αριστερή πλευρά της εστίας. 0 προς 1

60ο λεπτό: Ο Κοζλόφ κατεβαίνει, ο Ιβανιάτζε στη θέση του.

59ο λεπτό: Το σουτ του Σκόριτς αποκρούεται.

58ο λεπτό: Η πάσα από τα δεξιά στον Μιέρες, αλλά η άμυνα των φιλοξενούμενων κόρνερ.

55ο λεπτό: υπάρχουν πολλές ανακριβείς πάσες, τα γκολ δεν κινδυνεύουν σε αυτά τα λεπτά.

51ο λεπτό: Ο Φιόλιτς οδηγεί στη γωνία πάνω από τον Λόνκαρ.

50ο λεπτό: Ο Γιακόβλεφ σουτάρει δίπλα του.

Ο Κιζίλτζαρ ξεκινά πολύ πιο δυναμικά το δεύτερο ημίχρονο

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε!

45+2. λεπτό: τελείωσε το πρώτο ημίχρονο!

Ένα λεπτό παράταση.

44ο λεπτό: Το σουτ του Κλάινχαϊσλερ άστοχο.

43ο λεπτό: Οι ομάδες έρχονται σε αντίθεση μεταξύ τους, αλλά τα λάθη εξακολουθούν να σέρνονται στις βασικές πάσες. Δεν έγιναν πολλά τα τελευταία δέκα λεπτά.

37ο λεπτό: επικίνδυνη εγχώρια επίθεση στη δεξιά πλευρά, αλλά ο Λομπάντσεφ πετάει τη μπάλα στη μέση και την υπερασπίζεται.

32ο λεπτό: Ο Κονέ κάνει κεφαλιά για το κόρνερ του Μπουσμάν, αλλά χάνει την μπάλα κοντά στην εστία.

29ο λεπτό: Ο Όσιγιεκ πασάρει καλά την μπάλα, αλλά δεν φτάνει πια την εστία.

23ο λεπτό: Ο Κλάινχαϊσλερ και ο Λόβριτς παίζουν μαζί, ο τελευταίος σουτάρει, αλλά άστοχα.

22ο λεπτό: Ο Κλάινχαϊσλερ σουτάρει από τα 12 μέτρα από μια πολλά υποσχόμενη θέση, αλλά η μπάλα αναπηδά από έναν αμυντικό σε κόρνερ.

19ο λεπτό: Ο Λόβριτς δημιουργεί μια μεγάλη ευκαιρία για σουτ και του στέλνει την μπάλα από τα 17 μέτρα, αλλά ο Λόμπαντσεφ κάνει μια υπέροχη απόκρουση.

16ο λεπτό: Ο Μπάσμαν σουτάρει ελεύθερα από 25 γιάρδες, αλλά είναι πολύ επίπεδο, μπλοκαρισμένο από τον τοίχο.

14ο λεπτό: Υπάρχει κάποια σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, αλλά μετά την εξαιρετική απόκρουση του Λομπάντσεφ, διώχνουν με μεγάλη δυσκολία τον κίνδυνο.

13ο λεπτό: Ο Μπρλεκ σουτάρει δίπλα του.

11ο λεπτό: Το σουτ του Λόβριτς αποκρούεται.

10 λεπτά: τεράστιο λάθος της άμυνας των Εσσενών. Ο Μπουσμάν έστησε τον απερίσκεπτο Μπάρτολακ, αλλά παρόλο που τον έστειλε καλά στη μέση, ο Λομπζανίτζε χτύπησε λάθος την μπάλα σε μια ντρίμπλα.

6ο λεπτό: Ο Λόβριτς ευστόχησε στο γκολ από τα 25 μέτρα, αλλά το σουτ δεν ήταν επικίνδυνο.

3 λεπτά: Επίθεση του Εσέν στα αριστερά, η άμυνα έφυγε σε κόρνερ μετά την πάσα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Το παιχνίδι ξεκινά στις 8:30 μ.μ.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ

Το Σαββατοκύριακο, η Όσιγιεκ και η Κιζιλζάρ ηττήθηκαν επίσης στην πατρίδα τους, αλλά μόνο η ομάδα του Καζακστάν είναι στο pit – η Όσιγιεκ περιμένει το δεύτερο παιχνίδι του Εκλ ως ευκαιρία.

Εντός έδρας, με πλεονέκτημα ενός γκολ (2-1), η NK Osijek περιμένει τον δεύτερο αγώνα με την Kizilzzar του Καζακστάν στον δεύτερο γύρο των προκριματικών του European Conference League, και αφού η ομάδα της Osijek δεν έχασε μόνο δύο παιχνίδια στο παρελθόν. . χρονιά ως προπονητές γηπέδων, μπορεί να ειπωθεί ότι βρίσκονται σε ευνοϊκή θέση. Ωστόσο, το Σαββατοκύριακο η ομάδα έχασε στον δεύτερο γύρο του κροατικού πρωταθλήματος στη Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (1-2) και ο προπονητής Nenad Bjelica εξέφρασε την ανησυχία του για αυτό που είδε, παρόλο που ήταν σίγουρος ότι οι παίκτες του θα συσπειρωθούν για τη μάχη του Ekl. .

Στην πρώτη πράξη της μονομαχίας, ο László Kleinheisler της εθνικής ομάδας της Ουγγαρίας σημείωσε το δεύτερο γκολ της NK Osijek και πιθανότατα θα είναι στο αρχικό σχήμα και την Πέμπτη.

Όσο για τον αντίπαλο, η αποστολή της ομάδας του Καζακστάν έφτασε ήδη στην Κροατία την Τρίτη, οπότε υπάρχει ακόμα αρκετός χρόνος για να προετοιμαστούν για τη σύγκρουση, ακόμα κι αν οι ποδοσφαιριστές δεν μπορούν να περιμένουν πολλά καλά: έχασαν στο Κύπελλο Καζακστάν αυτό το Σαββατοκύριακο (στο οποίο διεξάγεται αυτή τη στιγμή η διοργάνωση της φάσης των ομίλων), έξι παιχνίδια βρίσκονται πλέον στο όριο με την έλλειψη νίκης, σε αυτή την περίοδο έχουν ηττηθεί πέντε φορές εκτός από την ισοπαλία.