στον προκριματικό Ekl, Kisvárda και Fehérvár

Την Πέμπτη, η Kisvárda θα παίξει με τη Molde και η Fehérvár με την Petrocub Hincesti στον 3ο γύρο των πλέι οφ του European Conference League. Το Sepsi OSK φιλοξενεί τον Djurgarden στο σπίτι του. Η εθνική ομάδα της Ουγγαρίας παίζει με τη Βραζιλία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Γυναικών U18.

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΠΕΜΠΤΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ EUROPEAN LEAGUE
Γύρος 3, ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
6 μ.μ.:
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Παρτιζάν (Σερβία)
7:00 μμ.: Φενέρμπαχτσε (Τουρκικά)–Σλοβάτσκο (Τσεχία)
7:00 μμ.: Μάλμε (Σουηδική) – Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)
8:15 μ.μ.: Μάριμπορ (Σλοβενία)–HJK (Φινλανδία)
8:45 μ.μ.: Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) – FC Ζυρίχη (Ελβετία)
9 μμ.: Ολυμπιακός (Ελλάδα) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
9 μμ.: Shamrock Rovers (Ιρλανδία) – Skupi (Βόρεια Μακεδονία)

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΛΙΓΚ, ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ
Γύρος 3, ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
6 μ.μ.: KuPS (Φινλανδία) – Young Boys (Ελβετία)
6 μ.μ.: RFS (Λετονικά)–Hibernians (Μαλτεζικά)
6:30 πμ.: Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) – Ράκοβ (Πολωνία)
6:45 μ.μ.: Πάιντε Λιναμέσκοντ (Εσθονία) – Άντερλεχτ (Βέλγιο)
7:00 μμ.: AIK (Σουηδικά) – Shkendija (Βόρεια Μακεδονία)
7:00 μμ.: ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας (Κύπρος)–Κιζιλζάρ (Καζακστάν)
7:00 μμ.: CSZKA Sofia (Βουλγαρική) – St. Patrick’s Athletic (Ιρλανδική)
7:00 μμ.: Lilleström (Νορβηγία) – Royal Antwerp (Βέλγιο)
7:00 μμ.: Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Άρης (Ελλάδα)
7:00 μμ.: Molde (Νορβηγικά)–Kisvárda Master Good (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport) – live στο NSO!
7:00 μμ.: Neftci (Αζερμπαϊτζάν)–Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)
7:00 μμ.: Σλάβια Πράχα (Τσεχία) – Παναθηναϊκός (Ελλάδα)
7:00 μμ.: Shakhtyor Soligorsk (Λευκορωσία) – CFR (Ρουμανία)
7:00 μμ.: Viking Stavanger (Νορβηγία) – Sligo Rovers (Ιρλανδία)
7:30 μ.μ.: Hamrun Spartans (Μαλτέζ) – Σοφία Λέφσκι (Βουλγαρία)
7:30 μ.μ.: Zorya Luhansk (Ουκρανία)–Universitatea Craiova (Ρουμανία)
8:00 μμ.: Cukaricski (Σερβία)–Twente (Ολλανδία)
8:00 μμ.: KF Ballkani (Κόσοβο)–KÍ (Φερόε)
8:00 μμ.: Λουγκάνο (Ελβετία) – Χάποελ Μπερ-Σέβα (Ισραήλ)
8:00 μμ.: Sepsi OSK (Ρουμανία)–Djurgarden (Σουηδία) – live στο NSO!
8:00 μμ.: Βαντούζ (Λιχτενστάιν)–Κόνιασπορ (Τουρκική)
8:30 μ.μ.: Bröndby (Δανία) – Βασιλεία (Ελβετία)
8:45 μ.μ.: Breidablik (Ισλανδικά) – Κωνσταντινούπολη Μπασακσεχίρ (Τουρκικά)
8:45 μ.μ.: Vikingur Reykjavík (Ισλανδία)–Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
8:55 μ.μ.: Mol Fehérvár FC–Petrocub Hincesti (Μολδαβία) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport) – live στο NSO!
9 μμ.: Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) – ΑΖ Άλκμααρ (Ολλανδία).
9 μμ.: Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατική) – Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλική)
9 μμ.: Zrinjski Mostar (Βοσνία)–Tobol (Καζάκ)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΜΠΕΙΖΜΠΟΛ
MLB, ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕΖΟΝ
10 μ.μ.:
Λος Άντζελες Άγγελς – Όκλαντ Στίβος (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

ΓΚΟΛΦ
10 μ.μ.:
PGA Tour, Πρωτάθλημα Wyndham (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Europort2)

ΚΑΝΟΕ ΚΑΪΑΚ
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Χάλιφαξ (Καναδάς)
2 μ.μ.:
200, 500 και 1000 m και 500 m μικτές θερμότητες

ΤΟΠΙ
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U18
ΜΕΣΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ, ΟΜΙΛΟΣ 4
6:30 πμ.:
Νορβηγία-Γαλλία (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1)
8:30 μ.μ.:
Ουγγαρία-Βραζιλία (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 1)

ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΛΟΓΟΥ
5:45 μ.μ.:
Kincsem+ Tuti 1115 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

ΤΕΝΙΣ
Τουρνουά ATP, Λος Κάμπος
6 μ.μ.: Τουρνουά ATP, Ουάσιγκτον (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 2)
6 μ.μ.: Τουρνουά WTA, Ουάσιγκτον (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport2)
8:00 μμ.: Τουρνουά WTA, Σαν Χοσέ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Digi Sport1)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΑΡΔΕΝΙΑΣ
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (SASSARI, ΙΤΑΛΙΑ)
4:30 μ.μ.:
Ισπανία-Ισραήλ
6:30 πμ.: Ουγγαρία – Ελλάδα
8:00 μμ.: Ολλανδία-Ιταλία
ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ (ΣΙΜΠΕΝΙΚ, ΚΡΟΑΤΙΑ)
8:00 μμ.: Κροατία-Ουγγαρία

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

Αθλητικό πρωινό με τους Gábor Lantos και Zsófia Csonka
6:00 πμ.:
Πού εντάσσεται η αθλητική σκοποβολή στην ιεραρχία των ουγγρικών αθλημάτων;
7:00 πμ.: Ο Ζόφι Τσόνκα στην καριέρα του στη σκοποβολή
8:00 πμ.: Η Marilyn Monroe πέθανε πριν από εξήντα χρόνια, στο τηλέφωνο: András Schreiber, διευθυντής του κινηματογραφικού τμήματος του Origo
9:00 π.μ.: Στο τηλέφωνο: Ο Attila Hajdu, πρώην τερματοφύλακας της Ferencváros, αξιολογεί τον αγώνα της πράσινης και λευκής BL εναντίον της Qarabag
10:00 π.μ.: Παρουσιαστής: Ρόλαντ Σάνη
2:00 μ.μ.: Παρουσιαστής: Πλούσια Κριστίνα
Home run, παρουσιάστρια: Γεια σου Zsuzsa
16:00.: Προκριματικά Ποδόσφαιρο BL: μετά το Qarabag–Ferencváros; Αθλητικό ημερολόγιο: Συζήτηση με το αγόρι γενεθλίων István Jónyer
5:00 μμ.: Το τμήμα μας για το αθλητικό δίκαιο: ParagraFuss!
6 μ.μ.: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καγιάκ-Κανό, φιλοξενούμενος: τριπλή Ολυμπιονίκης καγιάκ Gabriella Szabó
7:00 μμ.: Η εθνική ανδρών πριν από τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
8:00 μμ.: Στρογγυλό τραπέζι ποδοσφαίρου: Πρέμιερ Λιγκ και Μπουντεσλίγκα ξεκινούν την Παρασκευή
9 μμ.: Ποδόσφαιρο: Ουγγρικός αγώνας απορρίφθηκε στο European Conference League
22.05: Περίληψη καθημερινών αθλημάτων

Esther Povitsky

"Αθεράπευτος λάτρης του αλκοόλ. Περήφανος ασκούμενος στον ιστό. Wannabe gamer. λάτρης της μουσικής. Explorer."

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.