Ραζβάν Λουτσέσκου, 10η σερί αγωνιστική χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα με τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης. Επιτυχία εντός έδρας με τον Λεβαδειακό

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
30.01.2023, 20:37

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου (53 ετών) κατακτά άλλη μια νίκη στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Ελλάδα.

Ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης κέρδισε με 3-2 τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Νέα επιτυχία για τον Ραζβάν Λουτσέσκου και τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης στην Ελλάδα

Ο Τιάγκο Ντάντας άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ στο 10ο λεπτό του αγώνα, αλλά ο πρώην παίκτης της CFR και της FCSB Τιερί Μουτίνιο ισοφάρισε στο 15ο λεπτό με σουτ από τα 11 μέτρα.

Ο ίδιος Τιάγκο Ντάντας σκόραρε για τον ΠΑΟΚ στο 45’+4′ και έτσι ο όμιλος της Θεσσαλονίκης μπήκε με πλεονέκτημα στην ανάπαυλα.

Όταν ξανάρχισε ο αγώνας, ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης σκόραρε για το 3-1 στο 61ο λεπτό και ο Τριαντάφυλλος Τσάπρας τράβηξε ένα πίσω στο 66ο λεπτό, όταν και προσδιορίστηκε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Μετά την επιτυχία με τον Λεβαδειακό, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έφτασε τα 10 σερί παιχνίδια χωρίς ήττα στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Η κατάσταση του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

Μετά το εντός έδρας αποτέλεσμα με τον Λεβαδειακό, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης είναι τρίτος στο ελληνικό πρωτάθλημα με 42 βαθμούς.

Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στη 12η θέση του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς σε 20 αγώνες.

Στον επόμενο γύρο, ο ΠΑΟΚΣ Θεσσαλονίκης θα αντιμετωπίσει τον αντίπαλο Ολυμπιακό στις 5 Φεβρουαρίου από τις 20:30.