Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, νικητής του ντέρμπι της σκηνής στην Ελλάδα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο προπονητής του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης Ραζβάν Λουτσέσκου απέναντι στον αντίπαλο Ολυμπιακό. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει στο γήπεδο των αντιπάλων του με σκορ 4-2.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου εξασφάλισε μια ακόμη νίκη απέναντι στον αντίπαλο Ολυμπιακό. Στη δέκατη φάση του πρωταθλήματος στην Ελλάδα, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης κέρδισε με σκορ 4-2.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, με 20 βαθμούς και ο Ολυμπιακός στη δεύτερη θέση 2, με 21 βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, η ομάδα με προπονητή τον Ρουμάνο Ραζβάν Λουτσέσκου, κέρδισε την Κυριακή. Αυτό κατακτήθηκε με σκορ 4-2 μπροστά στον Ολυμπιακό, σε αγώνα για τη δέκατη φάση του πρωταθλήματος. Ελλάδα.

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε χάρη στους Andrija Zivkovic ('38), Brandon Thomas ('56 – πέναλτι και '65) και Magomed Ozdoev ('78).

Ο γηπεδούχος Ολυμπιακός σκόραρε μόλις προς το τέλος του αγώνα, χάρη στους Κώστα Φορτούνη ('86) και Γιώργο Μασούρα ('90+8).

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, αρχικές ομάδες:

Ολυμπιακός (4-2-3-1): Πασχαλάκης – Κουίνι, Πορόζο Βερνάζα, Ρέτσος, Ροντινέλ – Καμαρά, Χεζέ – Ποντένσε, Αλεξανδρόπουλος, Φορτούνης – Ελ Κάαμπι Ρεζέρ: Τζολάκης, Βρουσάι, Σολμπάκεν, Σκάρπα, Ντόι, Μασούρας, Γιόβετιτς, Carvalho, Biel Προπονητής: Diego Martinez

ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Κοτάρσκι – Κετζιώρα, Σάστρε, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Οζντόεφ, Μέιτε – Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τάισον – Τόμας Ρεζέρ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τζίμας, Τσινγκάρας, Τρούστ-Εκόνγκ, Σβάμπ, Ράφα, Μιχαηλίδης, Κωνσταντελιάς, Ντεσπόντοφ Προπονητής: Ραζβάν Λουτσέσκου

Η κατάταξη της Ελλάδας

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου εξακολουθεί να βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, με 20 βαθμούς, κάτω από την πρωταθλήτρια ΑΕΚ Αθηνών (3η θέση, 21 βαθμούς), ενώ ο Ολυμπιακός καταλαμβάνει τη 2η θέση, επίσης με 21 βαθμούς.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου καταφέρνει να κερδίσει και σε ευρωπαϊκούς αγώνες

Στον τελευταίο ευρωπαϊκό αγώνα, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου κατάφερε να κερδίσει με 3-2 την Αμπερντίν:

«Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσουμε, χωρίς αμφιβολία. Είχαμε ευκαιρίες και στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο δεύτερο ημίχρονο όλα έγιναν τρελά για δέκα λεπτά.

Συνεχίσαμε να πιστεύουμε και τα καταφέραμε. Όλα είναι δύσκολα, πρέπει όλοι να είμαστε δυνατοί για 90 λεπτά. Πρέπει να πάρουμε μαθήματα από αυτές τις καταστάσεις. Κάθε ματς είναι δύσκολο και έχει μια κρίσιμη στιγμή, πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 90 λεπτά. Ήμασταν χαρούμενοι στο 93ο λεπτό και πρέπει να μάθουμε και να πιστέψουμε μέχρι το τέλος », είπε ο Ρουμάνος τεχνικός.