Ο ΠΑΟΚ του Ραζβάν Λουτσέσκου έχει πόδι στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας! Σκορ νίκη για την ομάδα του Ρουμάνου προπονητή

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
08.03.2023, 22:56

ΠΑΟΚ κέρδισε το γύρο με Λαμίασκορ 5-1, από τον ημιτελικό γύρο Κύπελλο Ελλάδας.

Έτσι ο Ραζβάν Λουτσέσκου (54) υπέγραψε νέα νίκη στον πάγκο της ομάδας της Θεσσαλονίκης, μετά την ήττα την περασμένη Κυριακή του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα. Ιωνικός, σκορ 6-0.

ΠΑΟΚ από τον Ραζβάν Λουτσέσκου, σκοράρει νίκη στο Κύπελλο Ελλάδας

Στο γήπεδο της Λαμίας, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και άνοιξε το σκορ από το πρώτο λεπτό του αγώνα, μέσω του Ναρέι. 24 λεπτά αργότερα το πλεονέκτημα των φιλοξενούμενων διπλασιάστηκε από τον Κωνσταντέλια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αουγκούστο, ο Τόμας και ο Σάστρ πέτυχαν από ένα τέρμα μεταξύ 60′ και 69′ και το τιμητικό γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 86′.

Ο ΠΑΟΚ έχει το ένα πόδι στον μεγάλο τελικό

Η επιστροφή θα γίνει στις 12 Απριλίου, αλλά είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι αυτοί της Λαμίας μπορούν να ανατρέψουν τη μοίρα του πρώτου αγώνα, ειδικά στο πλαίσιο που το παιχνίδι διεξάγεται στο γήπεδο του ΠΑΟΚ.

Στον άλλο ημιτελικό, η ΑΕΚ κέρδισε τον Ολυμπιακό με 3-0 και είναι σχεδόν εξίσου σίγουρη με τον ΠΑΟΚ ότι θα περάσει στην τελική πράξη.