Ο ΠΑΟΚ «ξέχασε» τι είναι να χάνεις! Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά από μια ακόμη νίκη

άρθρο γραμμένο από την Digi Sport
10.01.2023, 23:13

ΠΑΟΚ κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι εντός έδρας εναντίον εκείνων της Τρίτης το απόγευμα Καλαμάταςσκορ 2-0, στο όγδοο Κύπελλο Ελλάδας.

Έτσι, η ομάδα του Răzvan Lucescu (53 ετών) έφτασε τα εννέα σερί επίσημα ματς χωρίς ήττα και συνεχίζει η εξαιρετική μορφή που παρουσιάστηκε πρόσφατα.

Ραζβάν Λουτσέσκου, νέα νίκη στον πάγκο του ΠΑΟΚ

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μετά από μόλις 11 λεπτά μέσω του Μπράντον Τόμας.

Ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε δύο λεπτά αργότερα και το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Μετά τη νίκη με το ίδιο σκορ στον πρώτο αγώνα, η ομάδα του Ρουμάνου προπονητή κέρδισε συνολικά με 4-0 και έτσι προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ τα πάει καλά και στο ελληνικό πρωτάθλημα

Σε ό,τι αφορά το πρωτάθλημα, μετά από ένα όχι και τόσο καλό ξεκίνημα της σεζόν, το συγκρότημα με προπονητή τον Λουτσέσκου έχει αναρρώσει και σημείωσε πιο θετικά αποτελέσματα το τελευταίο διάστημα.

Ο ΠΑΟΚ έχει 35 βαθμούς μετά από 17 αγώνες και βρίσκεται επτά βαθμούς μπροστά από τον κορυφαίο Παναθηναϊκό.

Κατάταξη ελληνικού πρωταθλήματος / Φωτογραφία: Flashscore.ro