ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ, 2021–2022 – UFO

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών (EKL) βάση δεδομένων σεζόν 2021-2022.

ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ, 2021–2022
ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΙΓΚ
Σέγκεντ Ταταμπάνια
Βέσπρεμ Balatonfured
Csurgo

Από τις 24 ομάδες του γύρου των ομίλων, οι 16 (οι τέσσερις πρώτες του ομίλου) προκρίνονται στη φάση των νοκ άουτ.

ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ
Η ομάδα: Bidasoa Irún (Ισπανία), Pfadi Winterthur (Ελβετία), Tatran Presov (Σλοβακία), Füchse Berlin (Γερμανικά), Orlen Wisla Plock (Πολωνία), Fénix Toulouse (Γαλλική)
Ομάδα Β: Nantes (Γαλλικά), Chekhov’s Bear Medieval (Ρωσικά), Cocks (Φινλανδικά), TBV Lemgo Lippe (Γερμανικά), GOG (Δανικά), Μπενφίκα (Πορτογαλικά)
Ομάδα Γ: SC Magdeburg (Γερμανικά), Sävehof (Σουηδική), Gorenje Velenje (Σλοβενική), Pays d’Aix (Γαλλική), La Rioja (Ισπανία), Nexe (Κροατική)
Ομάδα Δ: GRUNDFOS TATABÁNYA KC, Kadetten Schaffhausen (Ελβετία), Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία), Sporting CP (Πορτογαλική), ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική), USAM Nîmes (Γαλλική)

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΟΜΑΔΑΣ Δ
1. Νιμ 8
5 1 2 227–209 +18 11
2. Eurofarm Peliszter 8 4 2 2 220–204 +16 δέκα
3. Αθλητικό ΚΠ 8 4 1 3 234–224 δέκα 9
4. Cadets Schaffhausen 8 3 2 3 217–218 -1 8
5. ΑΕΚ Αθηνών 8 3 0 5 230–229 +1 6
6. Ταταμπάνια 8 2 6 203–247 –44 4
ΟΜΑΔΑ Δ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ
1ος ΓΥΡΟΣ (19 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική)–GRUNDFOS TATABANYA KC 34–26
Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) –USAM Nimes (Γαλλία) 21–26
Sporting CP (Πορτογαλικά)– Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) 29–28
2ος ΓΥΡΟΣ (26 Οκτωβρίου)
Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) – Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) 28–28
GRUNDFOS TATABANYA KC–Sporting CP (Πορτογαλικά) 23–37
USAM Nimes (Γαλλία) –ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) 26–27
Γύρος 3 (16 Νοεμβρίου)
GRUNDFOS TATABANYA KC– Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) 31–23
USAM Nimes (Γαλλία)– Sport CP (Πορτογαλικά) 33–27
ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) –Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) 27–30
ΓΥΡΟΣ 4ος (23 Νοεμβρίου)
Sporting CP (Πορτογαλικά)– ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) 31–30
Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) – ΗΠΑ Νιμ (Γαλλία) 25–25
Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία)–GRUNDFOS TATABANYA KC 33–20
ΓΥΡΟΣ 5ος (30 Νοεμβρίου)
Kadetten Schaffhausen (Ελβετία)– ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) 30–26
USAM Nimes (Γαλλία)–GRUNDFOS TATABANYA KC 24–22
Σπόρτινγκ CP (Πορτογαλική) – Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) 27–27
ΓΥΡΟΣ 6ος (7 Δεκεμβρίου)
ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) –Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) 28–31
Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία)– Sport CP (Πορτογαλικά) 31–25
GRUNDFOS TATABANYA KC–USAM Nimes (Γαλλία) 30–38
ΓΥΡΟΣ 7ος (15 Φεβρουαρίου 2022)
GRUNDFOS TATABANYA KC– ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική) 25–24
Kadetten Schaffhausen (Ελβετία)– Sport CP (Πορτογαλικά) 26–24
USAM Nimes (Γαλλία)– Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) 25–23
ΓΥΡΟΣ 8 (22 Φεβρουαρίου 2022)
Sporting CP (Πορτογαλικά)–GRUNDFOS TATÁNYA KC 34–26
ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνική)–USAM Nimes (Γαλλία) 34–30
Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία)– Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) 27–26
ΓΥΡΟΣ 9 (1 Μαρτίου 2022)
ΑΕΚ Αθηνών (Ελληνικά) – Σπόρτινγκ CP (Πορτογαλική)
USAM Nimes (Γαλλία) – Kadetten Schaffhausen (Ελβετία)
GRUNDFOS TATÁBÁNYA KC–Eurofarm Peliszter (északmacedón)
ΓΥΡΟΣ 10ος (8 Μαρτίου 2022)
Kadetten Schaffhausen (Ελβετία) – GRUNDFOS TATABÁNYA KC
Eurofarm Pelister (Βόρεια Μακεδονία) – ΑΕΚ Αθηνών (Ελλάδα)
Sporting CP (Πορτογαλικά) –USAM Nîmes (Γαλλική)


ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΥΓΓΑΡΟΙ

ΠΡΟΣΟΝ
ΓΥΡΟΣ 1
Csurgo KK HC Dobrogea Sud Constanta (Ρωμαϊκή) 23–27 28–31 51–58
Balatonfüred KSE–HK Malmö (Σουηδία) 27–25 20–22 47–47 (με περισσότερα εκτός έδρας γκολ)

Esther Povitsky

"Αθεράπευτος λάτρης του αλκοόλ. Περήφανος ασκούμενος στον ιστό. Wannabe gamer. λάτρης της μουσικής. Explorer."

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.