Αθλητικό πρόγραμμα Πέμπτης: Kisvárda και Fehérvár στο Εκλ

Την Πέμπτη μπορούμε να υποστηρίξουμε την Kisvárda και τη Mol Fehérvár FC στα προκριματικά της European Football League. Στο παιχνίδι είναι και οι Sepsi OSK και DAC. Την ημέρα έναρξης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Υγρού Στίβου στη Ρώμη, εμφανίζονται οι Sebasztián Szabó και Dávid Verrasztó.

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΠΕΜΠΤΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ EUROPEAN LEAGUE
3. ΣΤΡΟΓΓΥΛΛΟΜΕΝΟ, ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΙΣΩ
6 μ.μ.:
HJK (Φινλανδικά)–Maribor (Σλοβενικά)
7:00 μμ.: Slovácko (Τσεχία)–Φενερμπαχτσέ (Τουρκική)
7:00 μμ.: FC Zürich (Ελβετία) – Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)
8:00 μμ.: Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) – Μάλμε (Σουηδία)
8:30 μ.μ.: Σλοβακικά (Σλοβακία)–Ολυμπιακός (Ελληνικά)
9 μμ.: Παρτιζάν (Σερβία) – ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΛΙΓΚ, ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ
3. ΣΤΡΟΓΓΥΛΛΟΜΕΝΟ, ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΙΣΩ
3:30 μ.μ.:
Κιζιλζάρ (Καζάκ) – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας (Κύπρος)
16:00.: Tobol (Καζάκ)–Zrinjski Mostar (Βόσνιοι)
6 μ.μ.: Raków Czestochowa (Πολωνία)–Spartak Trnava (Σλοβακία)
7:00 μμ.: Βασιλεία (Ελβετία) – Μπρόντμπι (Δανία)
7:00 μμ.: CFR (Ρουμανία)–Sakhtyor Soligorsk (Λευκορωσία)
7:00 μμ.: Djurgarden (Σουηδία)–Sepsi OSK (Ρουμανία) – live στο NSO!
7:00 μμ.: Χάποελ Μπερ-Σέβα (Ισραήλ) – Λουγκάνο (Ελβετία)
7:00 μμ.: Petrocub Hincesti (Μολδαβία)–Mol Fehérvár FC (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) – live στο NSO!
7:00 μμ.: Konyaspor (Τουρκία) – FC Vaduz (Λιχτενστάιν)
7:00 μμ.: Twente (Ολλανδικά)–Cukaricski (Σερβικά)
7:30 μ.μ.: Royal Antwerp (Βέλγιο)–Lilleström (Νορβηγία)
7:30 μ.μ.: FCSB (Ρουμανικά)–DAC (Σλοβακία) – live στο NSO!
7:30 μ.μ.: Παναθηναϊκός (Ελληνική) – Σλάβια Πράχα (Τσεχία)
7:30 μ.μ.: Universitatea Craiova (Ρουμάνα)–Zorja Luhansz (Ουκρανία)
7:45 μ.μ.: Istanbul Basaksehir (Τουρκικά)–Breidablik (Ισλανδικά)
8:00 μμ.: Άντερλεχτ (Βέλγιο) – Πάιντε Λιναμέσκοντ (Εσθονία)
8:00 μμ.: Άρης (Ελληνικά) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
8:00 μμ.: Hibernians (Μαλτέζ) – RFS (Λετονικά)
8:00 μμ.: KÍ (Φερόε)–KF Ballkani (Κόσοβο)
8:00 μμ.: Σοφία Λέφσκι (Βουλγαρία) – Hamrun Spartans (Μαλτέζ)
8:00 μμ.: Skëndija (Βόρεια Μακεδονία) – AIK (Σουηδία)
8:00 μμ.: Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) – Βίκινγκ Στάβανγκερ (Νορβηγία)
8:30 μ.μ.: Λεχ Πόζναν (Πολωνία)–Víkingur Reykjavík (Ισλανδία)
8:30 μ.μ.: Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)–Νεφτσί (Αζερμπαϊτζάν)
8:45 μ.μ.: St. Patrick’s Athletic (Ιρλανδία) – CSZKA Sofia (Βουλγαρία)
9 μμ.: ΑΖ Άλκμααρ (Ολλανδία)–Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία)
9 μμ.: Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία) – Ρίγα FC (Λετονία)
9 μμ.: Young Boys (Ελβετία)–KuPS (Φινλανδία)
9 μμ.: Kisvárda Master Good–Molde (Νορβηγικά) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports) – live στο NSO!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΜΠΕΙΖΜΠΟΛ
MLB, ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕΖΟΝ
8:00 μμ.:
Χιούστον Άστρος-Τέξας Ρέιντζερς (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)
Σάββατο, 1.00: Cincinnati Reds-Chicago Cubs (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

ΠΟΔΗΛΑΤΟ
1:00 μμ.: Σιρκουί Székely, στάδιο 3. Csíkszereda–Sepsiszentgyörgy (136,8 km)
2 μ.μ.: Γύρος του Αΐν, στάδιο 3 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 1)

ΤΟΠΙ
ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
5:00 μμ.:
Győri Audi ETO KC–Brest Bretagne Handball (Γαλλικά)

ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΛΟΓΟΥ
5:45 μ.μ.:
Kincsem+ Tuti 1120 (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Αθλητισμός 2)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πολλαπλών αθλημάτων, Μόναχο
Κωπηλασία
9:00 π.μ.:
προκαταρκτικές κούρσες και ελπίδες (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Κόσμος του Δούναβη)
9:55 π.μ.: δίδυμο ανδρών χωρίς πήχη (Béla Simon, Adrián Juhász)
10:10 π.μ.: διπλό γυναικών (Vivien Preil, Eszter Krémer)
10:40 π.μ.: διπλό ανδρών (Máté Bácskai, Márton Szabó)
11:00: ελαφριά ανδρικά μονό (Roland Szigeti)
11:55 π.μ.: ανδρικό ζευγάρι (Petervári-Molnár Bendegúz)
12:40 μ.μ.: διπλό ελαφρών βαρών ανδρών (Péter Galambos, Bence Tamás) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Κόσμος του Δούναβη)
16:00.: αγώνες ελπίδας
16:00.: αρσενική πηδαλιά δύο
16.05: διπλές κυρίες
ποδήλατο πίστας
16:00.:
ομαδικό σπριντ γυναικών (εθνική ομάδα Ουγγαρίας) (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Κόσμος του Δούναβη)
4:46 μ.μ.:
ομαδική καταδίωξη γυναικών (εθνική Ουγγαρία), πλέι οφ
BMX
5:00 μμ.:
πρόκριση ανδρών (Kristóf Krausz, Zoltán Ujváry).
Γυμναστικός
10:00 π.μ.:
προκριματικός γυναικών, ατομικός συνδυασμένος τελικός (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Κόσμος του Δούναβη)
12:24 μ.μ.: πρόκριση γυναικών (Csenge Bácskay, Zója Székely, Zsófia Kovács, Gréta Mayer, Mirtill Makovits)

ΒΟΛΕΪ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
9:00 π.μ.:
Διεθνές τουρνουά FIVB Futures, Λίμνη Λούπα

ΤΕΝΙΣ
6 μ.μ.: Τουρνουά ATP, Μόντρεαλ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: Eurosport 2)
Τουρνουά WTA, Τορόντο

VIZES EB, ΡΩΜΗ
ΚΟΛΥΜΠΙ
9:00 π.μ.:
προκριματικά (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports)
50 μέτρα πεταλούδα άνδρες (Sebasztián Szabó)
100μ ταχυδρομικών γυναικών (Fanni Gyurinovics, Petra Senánszky)
Μικτό 400 μέτρων ανδρών (Hubert Kós, Dávid Verrasztó)
200 μέτρα ύπτιο γυναικών (Katalin Burián, Dóra Molnár, Réka Nyírádi, Eszter Szabó-Feltóthy)
100 μ. πρόσθιο ανδρών
σκυταλοδρομία 4Χ200μ γυναικών
σκυταλοδρομία 4Χ200μ ανδρών
800μ γρήγορες γυναίκες (Bettina Fábián)
6:00 μ.μ.: ΕΝΔΙΑΜΕΣΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ, ΤΕΛΙΚΟΙ (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sport, World Duna)
6 μ.μ.: 50 μέτρα πεταλούδα ανδρών, ημιτελικός (Sebasztián Szabó)
18.07: 100μ ταχυδρομικών γυναικών, ημιτελικός
6:16 μ.μ.: 400μ μικτό ανδρών, τελικός (Hubert Kós, Dávid Verrasztó)
6:25 μ.μ.: 200 μέτρα ύπτιο γυναικών, ημιτελικός (Dóra Molnár, Eszter Szabó-Feltóthy)
6:35 μ.μ.: 100μ πρόσθιο ανδρών, ημιτελικός
6:51 μ.μ.: σκυταλοδρομία 4x200m γυναικών, τελικός (Ουγγαρία)
19.04: σκυταλοδρομία 4x200m ανδρών, τελικός (Ουγγαρία)

ΚΟΛΥΜΠΙ

9:30 π.μ.: ατομική ελεύθερη άσκηση, προκριματικά (Hungler Szabina Mercédesz)
3 μ.μ.: Τεχνικός ΤΕΛΙΚΟΣ ομάδας (ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: M4 Sports)

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

πρωινή εκπομπή με τους Andrea Karolyi και Gabor Lantos
6:00 πμ.: Η ιστορία της Brittney Griner – μια από τις καλύτερες μπασκετμπολίστες στον κόσμο αυτή τη στιγμή μαραζώνει σε μια ρωσική φυλακή
7:00 πμ.: Η καριέρα του Andrea Karolyi
8:00 πμ.: Αθλητές και χρήματα: ο αθλητικός οικονομολόγος Gábor Szabados στο τηλέφωνο
9:00 π.μ.: Γιατί είναι δημοφιλές το μπάσκετ 3×3;
10:00 π.μ.: Παρουσιαστής: Ρόλαντ Σάνη
2:00 μ.μ.: Παρουσιαστής: Krisztina Gazdag Homecoming, παρουσιάστρια: Zsuzsa Csisztu
16:00.: Μετά το CM Kayak-Canoe: Bálint Kopasz και Bence Nádas
5:00 μμ.: Αθλητικό μενού dr. Με την Εύα Μάρτου
6 μ.μ.: Μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο υδατοσφαίρισης και πριν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, καλεσμένη: Gréta Gurisatti
7:00 μμ.: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης στη Ρώμη, CE multisport στο Μόναχο
8:00 μμ.: Στρογγυλό τραπέζι ποδοσφαίρου με τον László Edvi. αγώνας ντάμπινγκ στο ποδόσφαιρο Εκλ
9 μμ.: Tusványos 2022 – μια συνομιλία με τον πρώην παγκόσμιο πρωταθλητή πυγμάχο Zsolt Erdei

Esther Povitsky

"Αθεράπευτος λάτρης του αλκοόλ. Περήφανος ασκούμενος στον ιστό. Wannabe gamer. λάτρης της μουσικής. Explorer."

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.