“Έψαξα τον Ατρόμητο στο διαδίκτυο, είναι μια εξαιρετική ομάδα” » Fanatik.ro

Πρώτο ματς, πρώτο γκολ για τον Ντένις Άλιμπεκ στον Ατρόμητο, την ομάδα στην οποία δόθηκε δανεικός μέχρι το τέλος της φετινής σεζόν από την Καϊσερίσπορ.

21 λεπτά αγωνιζόμενος ήταν αρκετό για τον Άλιμπεκ να βάλει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ της νέας του ομάδας. Ακολουθήστε τη δήλωση που έκανε πάταγο.

Ο Ντένις Άλιμπεκ παλεύει να αποφύγει τον υποβιβασμό στον Ατρόμητο

Ο 31χρονος φόργουορντ απέτυχε στην πρωταθλήτρια Ρουμανίας CFR Cluj, αλλά έκανε το ντεμπούτο του με γκολ για τον Ατρόμητο, μια ομάδα που αγωνίζεται να αποφύγει τον υποβιβασμό από την ελληνική Super League.

Ο Άλιμπεκ μπήκε στη μάχη μόνο στα τελευταία 21 λεπτά της αναμέτρησης με τη Λαμία και εκμεταλλεύτηκε λάθος των φιλοξενούμενων αμυντικών. Έμεινε μόνος με τον τερματοφύλακα και σκόραρε κομψά.

Στο τέλος του αγώνα ο Ρουμάνος διεθνής έκανε μια αστεία δήλωση. Αποκάλυψε ότι δεν ήξερε πού θα έπαιζε, αλλά βρήκε αρκετές πληροφορίες στο διαδίκτυο.

«Είναι σημαντικό για εμάς να κερδίσουμε το παιχνίδι και να κερδίσουμε πόντους. Το γεγονός ότι σκόραρα λιγότερο είναι ένας δευτερεύων στόχος.

Έψαξα στο διαδίκτυο για τον Ατρόμητο, είναι μεγάλη ομάδα από την Ελλάδα». Ο Ντένις Άλιμπεκ, σύμφωνα με την πλατφόρμα, είπε sport24.gr.

Ο Ντένις Άλιμπεκ δεν είχε σκοράρει από τον περασμένο Αύγουστο

Μεταφέρθηκε τον Οκτώβριο του 2020 στην Kayserispor, Τουρκία, πληροφορίες που αποκαλύπτονται αποκλειστικά από Φανατικός την αναφερόμενη ώρα. Τραυματίστηκε λίγο μετά την επίσημη παρουσίαση.

Ξεπέρασε τη δύσκολη περίοδο, αλλά δεν ήταν στο ίδιο επίπεδο και οι Τούρκοι προτίμησαν να τον δανειστούν, το περασμένο καλοκαίρι στην CFR Cluj, καθώς Φανατικός αποκλειστικά αποκαλυμμένα.

Η Ligue 1 επίσης δεν έχει αποκατασταθεί στο Στοιχητήριο. Επιπλέον, μια σύγκρουση με τον Dan Petrescu σφράγισε τη μοίρα του και ο επιθετικός προτίμησε να δοκιμάσει την τύχη του αλλού.

Έφτασε στον Ατρόμητο και σκόραρε στο ντεμπούτο του. Αυτό είναι το πρώτο γκολ που πέτυχε ο Ντένις Άλιμπεκ από τον περασμένο Αύγουστο. Η τελευταία επιτυχία ήταν σε CFR Cluj – FCSB 4-1.

Και ο Ατρόμητος περνούσε περίοδο «ξηρασίας». Η νέα ομάδα του Alibec δεν είχε κατακτήσει την ελληνική Super League από τις αρχές Δεκεμβρίου.